Junioři věřili v senzaci. Ve výtečném duelu je Šumperk přetlačil

Junioři věřili v senzaci. Ve výtečném duelu je Šumperk přetlačilgalerie

Před juniorkou vyvstal v pátek úkol nad jiné – po dlouhých letech porazit Šumperk. Domácí celek však jde cíli naproti a je v úvodní části lepší. Ta skončí bez branek. Hanáci sehrají ve 2. půli 1. třetiny dvě velmi dobré přesilovky, spálí i efektní sólo. Především výborně bruslí (a Mladí Draci se nestačí otáčet). Do častějších protiútoků pouštíme soka až v posledních minutách.

Druhé dějství naváže nasazením, snahou obou družstev. Kdo otevře gólový účet zápasu? Tlaku Mladých Draků čelíme soustředěnou obranou a bude rozbit hrou nahoru a dolů. Ve 2. fázi této třetiny mají znovu více ze hry naši mládenci. Vypracujeme si poměrně dost možností. S blížící se sirénou přestává Šumperk vpředu "existovat" na několik minut. Svíráme ho i v kratší přesilovce 5 na 3. Poté mají nevýraznou početní výhodu hosté, na niž navazuje "zbytková" přesilovka Hanáků. A ti to dokážou, zasunou do klece šťastnou a důležitou trefu! Do konce 2. dějství zbývá jen "magické trojhvězdí" 3:33... A Dan Pražan si dovolí úspornou otočku před brankovištěm, aby v příštích dvou vteřinách puk skrz brankáře propasíroval!

Ve 3. části nás už soupeř přehraje. Zvláště poté, co v 50. minutě vypadne plexisklo a asi čtvrthodinu se nehraje. Mladé Draky nakopne i naše oslabení. Každopádně útočí Šumperk do našich řad víc, než bychom chtěli. Gólman Tomáš Fajgl pochytal v utkání množství šancí, ale dvěma brankám nezabránil. Vítěznou dali hosté jen 2 minuty před koncem! Pečetili pak do prázdné kasy v čase 59:53,5. Byl to ale krásný hokej, "podnětná porážka" s kandidátem extraligy. Smekám před svým týmem.