Junioři stále hrají o 5. místo ligy! Znovu totiž pokořili páté Bobry v jejich domovině

Junioři stále hrají o 5. místo ligy! Znovu totiž pokořili páté Bobry v jejich domoviněgalerie

(reportáž Pavla Apolenáře, vedoucího týmu)

Utkání s naším nepříliš oblíbeným soupeřem, který nás v nadstavbě v předchozích dvou zápasech porazil, začalo ve svižném tempu se šancemi na obou stranách. Skóre jsme otevřeli jako první, a to v 9. minutě střelou Filipa Lacigy z mezikruží, která zapadla do levého víka. V 16. minutě domácí orazítkovali tyčku za hostujícím gólmanem Tomášem Fajglem. Do kabiny odcházíme s vedením 1:0.

Ihned po začátku druhé třetiny máme výhodu přesilové hry, se kterou jsme bohužel naložili velice špatně. Za další minutu jsou domácí opět v oslabení, využití je ale stejné jako v předchozí početní výhodě – tzn. žádné. Ve 34. minutě vzal obránce "Majkl" Tkadlec puk ve středním pásmu, nikomu ho nepůjčil a okolo levé tyče ho procedil za záda domácího brankáře. Vedeme 2:0. Radost netrvala dlouho, hned za 22 sekund domácí snižují na rozdíl jedné branky. Před koncem třetiny dáváme domácím šanci přesilovky, ale stav se neměnil.

Co se domácím nepovedlo do konce druhé třetiny, to zvládli hned po 28 sekundách třetiny třetí, kdy využili střelou od modré svou přesilovou hru a vyrovnávají na 2:2. Dvanáct minut před koncem utkání si kroměřížský trenér bere oddechový čas, přeskládal tým a dohrával zápas na dvě pětky. A vyšlo to. V čase 15:28 překvapuje všechny Adam "Babul" Babulík, který své sólo, při kterém projel celé hřiště, zakončuje střelou mezi betony. Vedeme 3:2. Za další 2 minuty je na naší lavičce další výbuch radosti. Vyhráváme buly v útočném pásmu a toho využívá Michal Tkadlec, který nechytatelně od modré trefuje pod víko. Paráda. 4:2 pro borce z Kroměříže. Bohužel, dvoubrankové vedení neudržíme. Nevyužijeme možnosti vyhození puku z naší obranné třetiny a domácí snižují na rozdíl jediné branky. Do konce utkání zbývá dlouhých 91 sekund. Hosté se ovšem ubrání, naopak sami 18 sekund před sirénou dávají gól, který rozhodčí nejprve uzná, ovšem po konzultaci s čárovými nakonec rozpaží. Nevadí. I přesto odjíždíme do Kroměříže s výhrou 4:3.