Junioři si v Opavě zasloužili bodovat

Junioři si v Opavě zasloužili bodovatgalerie

Juniorka mířila v neděli do Opavy, na stadion kandidáta extraligy. Už tohle hovoří za všecko... Opava taktéž ukázala sílu v zápase v Kroměříži. Získala u nás pětigólové vedení a po našem "probuzení" vítězí 5:7.

Do zápasu s favoritem skupiny jsme vstoupili aktivně, nebojácně. Hra byla vyrovnaná, a to až do 12. minuty, kdy střelou nad rameno brankáře zahájil své domácí vystoupení útočník opavského klubu Jakub Bitomský. Za dalších 5 minut hráč Hanáků chyboval na obranné modré, kdy nevytečoval puk z pásma, nechal domácího obránce vystřelit a před brankou opět stejný útočník Opavských tečí zvýšil na 2:0. Hostující hráči ale nic nevzdávali a hned za 28 sekund korigovali výsledek na přijatelnějších 2:1. Centr prvního útoku Michal Dluhoš vyhrál buly na obránce Honzu Fencla, který hned poslal puk na branku. Ten poté po teči domácího borce velkým obloukem zapadl do "správné sítě". Za necelé dvě minuty bylo ještě veseleji. V našem oslabení nahrával Tomáš Andrýsek o mantinel Petru Mynářovi, který v pádu puk protečoval pod padajícím obráncem na samostatně najíždějícího Vojtu Kudličku, a ten nezaváhal. Bohužel, za pár desítek vteřin nás rozhodčí poslal do tří a bíločervení domácí vrací vedení zpět na svou stranu. Do kabin se odchází za stavu 3:2.

Ve 2. třetině hostující Hanáci zvýšili svou aktivitu a Opavské přehrávali. K naší smůle jsme, i přes velký počet šancí, žádný gól nevstřelili.

Začátek 3. třetiny byl pro nás hodně krutý. Již po 17 vteřinách po naší individuální chybě zvyšuje vzpomínaný domácí borec Kuba Bitomský na 4:2 a završuje tím svůj hattrick. Opavským narostla křídla a byli hodně aktivní. Nicméně poslední branka patřila Hanákům. Filip Petr uplatnil svůj důraz a na začátku 55. minuty snížil na 4:3. Od větších šancí na vyrovnání uchránili domácí borce čároví rozhodčí, kteří v posledních sekundách dvakrát velice špatně a necitlivě vyhodnotili zakázané uvolnění Opavských. Přerušili tím možné šance hostů. Bod jsme si určitě zasloužili a ostudu jsme našim barvám neudělali.