Junioři s Porubou vyrovnávali a vedli – Ostrava rozhodla ve finiši

Junioři s Porubou vyrovnávali a vedli – Ostrava rozhodla ve finišigalerie

Hokejová Kroměříž byla svědkem zápasu 4. kola finálové skupiny Ligy juniorů. Naší juniorce přijel protivník z nejschopnějších, tradičně velice silná Poruba. Někteří máme v paměti velké vzájemné bitvy z finálové skupiny Ligy staršího dorostu! Nemají ty zkušenosti ani 1 rok. Hanáci uměli dvakrát parádně zahrát v Ostravě, kde dvakrát mohli (a měli) vyhrát nebo bodovat. Naproti tomu nás jednou Porubští "křísli" na našem ledě a odvezli z Kroměříže výsledek 0:7. To jenom pro obrázek, neboť týmy páteční a tehdejší jsou si podobné...!

Hosté od začátku utkání převyšovali naše borce v pohybu a rychlosti. Přesvědčili o tom Hanáky hned ve 2. minutě, kdy v naší brance skončila přesilovková střela od modré. Domácí se ale nevzdali a v čase 3:09 vyrovnal po samostatné akci střelou z mezikruží obránce Babulík. Bohužel, hned za 5 minut hosté opět střelou od modré využívají svou další přesilovku... Vedou 2:1. Domácí trenér Marek Rožnovják udělá změny v sestavě, hra se vyrovná, ale stav zůstane do konce třetiny stejný.

Na začátku 2. třetiny hosté zvýší na 3:1. Trenér opět sáhl do sestavy, sestavil útok se třemi obránci, načež hráči v bílém (tedy naši) otočili skóre. Nejdříve v polovině 31. minuty převzal Michal Kopčil přihrávku od Dana Pražana a střelou mezi kruhy překonal hostujícího brankáře. Za 5 minut šikovnou tečí Vohrabalovy střely vyrovnal "Majkl" Tkadlec. A to prosím není všechno! Třicet vteřin před koncem třetiny Denis Vohrabal krásně našel na červené najetého "Kopču", a ten v samostatném úniku střelou mezi betony převrací skóre na naši stranu. Vedeme 4:3 a jdeme do šaten.

Ve 3. třetině bohužel hosté ještě zvyšují důraz, rychlost a přesnost nahrávek a během prvních šesti minut dvěma góly otáčejí skóre opět na svou stranu. V 53. minutě vedou již o dvě branky a v posledních vteřinách utkání trefují naši prázdnou klec přes celé hřiště. Uzavírají tak výsledek na konečných 7:4. Pro hosty v červených dresech. Nutno přiznat, že výsledek je spravedlivý a vítězství si Porubští zasloužili.

V neděli junioři Kroměříže zajíždějí na horký led do Šumperku, kde jsou utkání vždy velmi těžká a náročná. Popřejme našim borcům hodně hokejového štěstí a sil. Návrat s úsměvem a s body!