Junioři otočili derby s Brodem v mistrovské 2. třetině

Junioři otočili derby s Brodem v mistrovské 2. třetiněgalerie

Juniorka v pátek přivítala Brod a aktivní byla od prvního střídání. Ve finální fázi je však bezzubá a za 7 minut nemá střelu mezi tyče. Hosté si dovolují víc a více a v čase 7:05 zaslouženě skórují. Naše reakce je ovšem okamžitá, vyrovnáme už v 9. minutě. Vzápětí nám vlepí Spartak branku polovlastní, nešťastnou. Ztrácíme 1:2. A Brod využije všechny šance, které má, když z otočky před brankovištěm zvyšuje na 1:3. Ve 12. minutě. Snažíme se o tlak, ale je narušen už v zárodku dvojím ošetřováním hráčů Spartaku. Každý jeho protiútok čpí novou možnou trefou...

Druhou část provází převaha domácích. Brod se zmůže jen na "kosmetické" kontry. Hříšně často ale trefujeme gólmana. Domácí nápor sílí, Spartak se místy brání pouze instinktivně. Na konci 26. minuty udeří Lukáš Světlík a za stavu 2:3 se důrazně vracíme do hry... Od 31. minuty hrají hosté přesilovku, ale i v početním manku je ohrozíme, znejistíme, včetně dorážek. Po vypršení trestu vezeme ve 33. minutě soupeři vyrovnání! Zatím je to 2. dějství jenom naše... V závěru třetiny promarní Hanáci přesilovku, jenže po jejím vypršení se uvolní na útočné modré a překonají brankáře klamavým obhozením. Poprvé vedou – 4:3!

Valnou část 3. třetiny má více ze hry Kroměříž. Při hře 5 na 5 i při dalších přesilovkách. V 50. minutě stále trvá hubený náskok domácích. Za chvíli nás výrazně podrží brankář Tom Fajgl. Rozklekem ucpe místa i místečka pro trefu volného hráče. Hanáci spalují nemálo dobrých šancí, příliš často pálí do gólmana. Aktivně odehrají také závěr. Brodský Spartak nepustí zhola k ničemu. Power-play hostů ukončí za 15 vteřin gólem do prázdné. Vítězí 5:3 a připraví Uherský Brod o pozici lídra ligové nadstavby. Kroměříž nedala doma nikomu bod poosmé za sebou...