Junioři kořistili všechny body při přestřelce v Břeclavi

Junioři kořistili všechny body při přestřelce v Břeclavigalerie

Liga juniorů oplývá letos bezuzdnými střelci a už první zápasy přinesly výsledky jako 11:1 nebo 6:16... A v pátek 13. září přispěli úrodou branek i Břeclavští a Hanáci, ve vzájemném zápase. V majestátní hale Lvů Kroměříž zvítězila 5:7. Ve třech ligových duelech si tak už připsala 20 gólů. Sedm na zápas!

První třetina i celý zápas byly ve znamení náporu našich borců. Rychle se ujímáme vedení po utěšené kombinaci první pětky. Druhá branka na sebe nenechá dlouho čekat. Zdá se, že to bude pohodový zápas, ale Lvi přece jen vystrčí drápky a pěknou ranou nás sestřelí v rozletu. Začíná tak střelecká přetahovaná.

Na naší straně je větší hokejovost a um, ale zase lehce zahazujeme brankové příležitosti. Máme místy drtivý tlak. Množství šancí narůstá, daří se nám odskočit i na dvoubrankový rozdíl. Jenže Lvi se ještě dostávají na dostřel jedné branky.

Za stavu 5:6 hrají bez brankáře... Našim borcům se podaří ve svém obranném pásmu získat kotouč, "dorostenec" Petr Prčík pošle na najetého útočníka Míšu Kopčila, který zavěsí do prázdné branky a rozhodne o tříbodovém maximu.

Museli jsme přitom už ve 3. třetině ubrat z ofenzivních choutek a více se věnovat obranné činnosti. Tato pečlivost, cílevědomost se vrchovatě vyplatila...

Lvi sice cenili zuby, ale naši krotitelé se nezalekli. Šli si za tím, co si řekli před zápasem.