Junioři hráli s vítězem základní části (v Šumperku) jako rovný s rovným

Junioři hráli s vítězem základní části (v Šumperku) jako rovný s rovnýmgalerie

Páteční zápas začal ve velmi rychlém tempu, hra se přelévala z jedné strany na druhou. Bohužel, naši útočníci (na rozdíl od domácích) své šance nevyužívali. První gól padl do naší sítě v čase 14:16. Druhý gól přidali domácí Mladí Draci v čase 19:07 v přesilové hře.

Do 2. třetiny jsme vstupovali opět v oslabení, které jsme ubránili. Naopak v čase 23:20 (v plném počtu hráčů) Vojta Kudlička nekompromisně trefuje na první tyč nad rameno domácího gólmana. Hra je stále vyrovnaná, šance na obou stranách. Bohužel pak při hře 4 na 4 zbytečně faulujeme a šumperští junioři přesilovku 4 na 3 ve 32. minutě potrestají. Přesto stále hrajeme aktivně, ale štěstí se necelých 6 minut před koncem 2. třetiny opět přikloní k domácím... Vyražený puk vzlétne téměř pod střechu zimního stadionu a pak k naší smůle zapadne za našeho ležícího brankáře. Domácí vedou 4:1. Za necelou minutu je vyloučen Mladý Drak a Hanáci využijí přesilovou hru po 13 vteřinách. Střelu zadáka Adama Babulíka tečuje před brankou Jakub Apolenář.

Ve 3. třetině vysoké tempo zápasu v ničem neopadá, bohužel gól si připíšou jen domácí. Ve 45. minutě. Do konce utkání zůstane už skóre beze změny.

Zápas byl vyrovnaný, jak ukazují zásahy brankařů. Domácí využili dvě přesilovky z pěti, naši ze šesti skórovali pouze jednou. Rozdíl mezi soupeři byl ve využívání a řešení útočných akcí. Zatímco Hanáci chtěli trefovat vrchní polovinu branky, domácí stříleli cíleně tak, aby byl brankař nucen puk vyrážet a útočníci mohli dorážet.