Junioři drželi trumfy od počátku do konce

Junioři drželi trumfy od počátku do koncegalerie

Ve večerním duelu hostili v pátek junioři Uherský Brod a začali jako mazáci! Spartak sice podnikne první výpad, ten je ale zachycen a už je zaseto semínko protiútoku, z nějž vyraší neodkladná trefa... Ve 36. vteřině! Hra se jeví odvážná a otevřená, ale produktivitou se skví hokejky domácích. V 5. minutě i ozvěna tyčky doprovodí druhý gól Hanáků. V 10. minutě nezakončí naši další výživnou kombinaci. Ve 12. minutě nepropadne ani teč před brankovištěm. Vzápětí reaguje gólman Fajgl na sólový únik soupeře zvednutím puku nad břevno. Brod je aktivní a dotírá, jenže jsou to naši, kdo využije v čase 15:14 další chybičku a vede 3:0. Brodští odpoví z prvního protiútoku a vymíní si korekci. Obě družstva hrají útočně, ale největší šanci spolu s obranou pokryje Tom Fajgl minutu před sirénou. Závar, který volal po gólu.

Druhou třetinu naše parta uvedla mohutným náporem, přesto na "nastavení čísel" na 4:1 čeká až do 26. minuty. Kombinačně si podáme hosty jako lahodné sousto, z vidličky do úst. Kamarádům tak děkuje David Hubík, zvednutím puku pod víko do brány už liduprázdné. Od 28. minuty je to navíc 5:1, to když v oslabení udeříme ve dvojici. Po 25 vteřinách se druhou brankou připomenou hosté. Ke sklonku 2. části promarníme přesilovku. I přes tlak téměř soustavný! V čase 38:09 vyjedou domácí za brankou šestou, jsou aktivnější i účelnější nežli borci Spartaku. 6:2!

Šestá trefa nás uklidnila definitivně a po ní přišla sedmá už na úvod 3. třetiny! Hrajeme teď více zezadu, kupředu se tolik neženeme. Hlídáme si nabytý náskok. Mančaft třemi jistými zákroky podrží Tomáš Fajgl v brance. Kapituluje až v 51. minutě, ale stále je to 7:3 pro Hanáky. Ačkoli pak tvoříme hru, tak finální fáze nám už nevychází. Brod si zaslouží i čtvrtou trefu a podlehne "přijatelně", 7:4. Bojoval, naše barvy měly "nahráno" 20 minut předem. Výsledek je "šťavnatý", ale junioři HK Kroměříž mají nadále "pifku" 7 branek na zápas!