Jeden Vaněk, všichni spolu dali Blansku 8 gólů! Hanáci vyhráli počtvrté v řadě

Jeden Vaněk, všichni spolu dali Blansku 8 gólů! Hanáci vyhráli počtvrté v řaděgalerie

Ve 12. kole Krajské ligy mužů hostila hokejová Kroměříž Blansko. Čekalo se těžké utkání, ale Hanáci ho ve 2. třetině zcela ovládnou. V bráně teď nastoupil Martin Svoboda. Chvílemi jako by práci neměl, ale tím více kvality a pohotovosti musel prokázat v jiných, ošidných momentech. Třeba právě v té "divoké" 2. části. Kroměříž má doopravdy skvělé gólmany! Obdivuhodný výkon podala lajna "náctiletých". David Hubík, Karel Holík – Petr Mynář, Filip Laciga, Roman Frolek. Škoda že nedala více branek. Chválili ji fanoušci dvou generací. V sedmnácti letech a ve čtvrtém mistrovském zápase mezi muži vystavil Karel Holík svoji gólovou premiéru.

Hanáci získají 1. třetinu 2:1. Ve druhé vsadí opulentní vklad na ofenzivu a dostanou se do trháku 6:1. Ve 3. části ještě skóre navyšují, ovšem ke konci duelu povolí snaživým hostům dvě korekce. Udělali ze souboje jasnou a přehlednou záležitost a bilancují nyní už čtvrté vítězství za sebou. Tabulka je neúplná, ale mohli bychom se ze 6. místa odrazit na páté či na čtvrté. Na příští zápas jedeme v neděli 25. 11. do Uničova. Urputným Orlům se postavíme čelem od 17:00.

Úvodní minuty souboje s Blanskem přinesly oťukávání, naklepávání pozic a týmových dispozic. Oboustranně jen pološance. Jako první z útočné svíce rozžala dunivý ohňostroj naše druhá formace. Na konci 4. minuty vsítí úvodní gól duelu Petr Vaněk, naléhavě osloven Patrikem Zavřelem. V 10. minutě je nám to málo a zjednáme si nápravu. Petr Brada se mužně zbaví hráče za brankou a předkládá Vaňkovi k pravé tyčce servis jako pro španělskou honoraci. Hanáci využili dvě ze čtyř pěti šancí a vedou 2:0! Výborně se činí lajna "mladých", větrá blanenský "Dynamit" až do součástek, je rychlá a hokejová, nebezpečná. V 16. minutě Blanenští korigují na 2:1. V závěru třetiny vypíchne puk zpoza modré Roman Frolek, jede za svou příležitostí. Nedá to, ale ve druhém sledu sytí kasu soupeřovu Holíkův nápřah z mezikruží. Vedeme 2:1.

Už ve 22. minutě nalézá "prozatímní muž večera" Petr Vaněk delikátně a líbezně Luboše Murína. A gólový "Murda" nese do brány na čepeli nový pozdrav, zvýšení na 3:1! Ve 26. minutě neuzná sudí gól Zavřelův, asi po odpískání. Blansko má jinak slušnou mezihru a ve 27. minutě rozezpívá naši tyčku. Tísní nás a my přetahujeme střídání. Letíme však ještě do útoku, ale načasovanou přihrávku Jardy Jelínka nenapráší do svatyně natěšený Milan Merta. Ve 30. minutě si obhazuje brankáře Paťa Zavřel, ale vespod pak skulinu nenajde. Vzápětí špikuje obranu Dynamiters třetí gól Vaňkův, změkčilým sudím opětovně neuznaný. Hanáci hrají "třetinu snů" a ve 32. minutě se dohovoří Merta s Murínem beze slov, jenom gesty, gólovou pantomimou. "Murda" to zvedne nad rozsah gólmanových kloubů a proporcí a čtvrtý gól se třepetá jako bojová zástava pro další minuty... Ve 35. minutě upláchne blanenský rychlonožka do brejku, ale sólo nepromění. K odpovědi křísne o puk hůl Holíkova. Jeho "udička" od modré zapluje do klece vtipně a neomylně, jakoby vábena magnetem. Brankář měl clonu jak záclonu a Kája mu učesal čeřen. Hanáci se radují, leč cítí, že 5:1 prostě nestačí... Šestá trefa na sebe nedá dlouho čekat a definitivou se stává zásluhou Romana Šťastného. To už mají Dynamiters dost a dosti – radost jim dělá časomíra, že odpočítá konec 2. dějství...

Ani zkraje 3. části nám nechybí tah na bránu, což dokládá jemná souhra Murína a Merty. Už ve 41. minutě ťukne Luboš Milanovi a Milan napasuje do klece vyznání střelce. Co zápas, to gól, to je letos Milan Merta! Ve 47. minutě svíráme Blanenské v přesilovce, ale nebezpečí moc není, jenom po pokusu Martina Vávry. V 52. minutě už nechápaví Dynamiters taktak ustojí spiklenecký biliár Murína s Mertou. V 53. minutě konečně udeří a na 8:1 vyšperkuje stav zaťatý Jirka Jergl. V 56. minutě, při vymezení stavu hráčů 4 na 4, prchne dvěma pásmy Jergl, u zadního hrazení se bek zbaví beka, ale před klecí Jirkovi schází více klidu. Vzápětí gólman Blanska zhatí sólo Petru Bradovi. Vypadá to, že se teď Hanáci ženou za "desítkou", ale v 57. minutě inkasují na 8:2. Dynamiters v závěru přidají a 73 vteřin před sirénou upraví na 8:3. Na to, jak těžký zápas se čekal, zvládla ho Kroměříž s velikým přehledem!