Jasný zápas se zdramatizoval. Hanáci vítězí 6:4

Jasný zápas se zdramatizoval. Hanáci vítězí 6:4galerie

Ve 3. kole Krajské ligy mužů přijeli do Kroměříže blanenští Dynamiters. Naši hokejisté měli pomalejší rozjezd a skórovali až "do kabiny". Ve 2. třetině už sáhnou po své typické rychlosti a útočné drzosti. Zaslouženě získají náskok 5:1. V závěrečné části podcení pár situací a Blansko se "kousne". Z "hotovky" 6:1 ještě udělá "peprných" 6:4. Věřilo si na prodloužení, mělo i power-play... Hanáci si upevňují přední místa tabulky, dobyli sedmi bodů z devíti. V sobotu 12. 10. hrají opět doma. Od 17:30 s Uherským Ostrohem.

Začátek zápasu s Blanskem kupil, oboustranně, nepřesnosti, ale šance na sebe dávaly čekat. Ve 4. minutě vstoupíme do přesilovky, ale ta hned končí, po našem trestu. Hokeji Hanáků chybí střely i důraz, v 8. minutě přečtou Dynamiters narážečku Merty s Murínem. Nejpohyblivější je lajna juniorů. Z aktivity Hubíka a Kudličky těží Lukáš Světlík, který ale přestřelí. Vzápětí se Blansko usazuje v naší obraně, jsme to ale my, kdo vyrazí do brejku. Bohužel ho Milan Merta nepromění. V další brejkové situaci (Vojta Kudlička, David Hubík) je "Hubajs" sražen, máme přesilovku. V ní nepřesně pálí Jirka Jergl. Na konci přesilovky to prubne zezadu Michal Tkadlec. V 15. minutě má největší dosavadní šanci soupeř, ale Toma Fajgla v bráně nepřehodí. V 17. minutě proniká Luboš Murín. Zasekne a elegantně pasuje do role střelce Milana Mertu. Kanonýr loňské sezony bude mít teď smůlu, ale "zasvěcení" vědí, "brzy o něm znovu uslyšíme!" Minutu před sirénou už to nemůže vydržet Patrik Zavřel. Dojede odražený kotouč a v běsnícím trysku zbaví klec Blanska veškerých pavučin!

Na úvod 2. části je útočnější Blansko. Mertův brejk je zmařen už v zárodku. Diváci vidí otevřený hokej, možností je však pomálu. Ve 26. minutě vyžene polovysoká přihrávka mimo střelecký úhel Lukáše Světlíka. Poté nás hosté zatlačí, mají závar před naším brankovištěm. V polovině zápasu se protáhne obranou soka Milan Merta a muži v masce pročeše síťku gólovým hřebenem! Hanáci jsou v ráži, záhy má nabito i Petr Vaněk. Od modré zaměřuje pověstnou ránu Jirka Jergl. Ve 32. minutě přiložíme "třetí polínko". Vaňkovu prácičku kol brány doklepne jak v biliáru Martin Gazda. 3:0! Ve 35. minutě pálí z první opět Vaněk. Vzápětí dobruslivší, rozehrávající brankář Fajgl oslní jako obránce... Ve 39. minutě se vrhá jako dravec za 4. trefou Paťa Zavřel. Nebylo, jak ho zastavit! V čase 39:38 rozvinou Hanáci útok nový, odražený puk hypnotizuje Peťa Vaněk, polaská ho na čepeli a otcovsky mu stele v brance! Velké dílo celé pětky... Škoda že v posledních vteřinách třetiny korigují hosté na 5:1...

Gólový účet 3. třetiny otevře ve 43. minutě kapitán Murín. Z trestného střílení, s obrovským přehledem. Hokej se zdá rozhodnut. Je skoro "bezstarostný", na chyby se moc nekouká. Chybujeme v přesilovce a soupeř sprintuje do brejku. Výborně zachrání Tomáš Fajgl. Následně znovu, při postupném útoku Blanska. Před gólmanem hostů, pro změnu, neuspěje v 50. minutě osamocený Lukáš Světlík. Zadaří se Dynamiters, kteří sníží na 6:2. Navíc dostáváme trest a "modří" nás v přesilovce za dvě tři vteřiny rozeberou několika křížnými přihrávkami. 6:3! A je tu další početní výhoda soupeře... Končí kličkou gólmanovi a jeho přehozením. 6:4! Hanáci se už převážně brání. V 57. minutě je tu konečně přesilovka pro Hanáky! Hattrick má na holi Paťa Zavřel, sólo ztroskotá jen na koncovce. Kyne nám nová přesilovka, spálíme v ní dvě tutovky. Hosté se ještě odhodlají k power-play, ale čas jim kypí a uniká a na výsledku 6:4 se nic nezmění. Diváci viděli drtivou 2. třetinu (4 góly za 11 minut), ale viděli i drama v závěru.