Jako rovný s rovným hráli junioři u lídra v Šumperku

Jako rovný s rovným hráli junioři u lídra v Šumperkugalerie

Hanáci nastoupili v Šumperku, u aspiranta na juniorskou extraligu. Nepamatuji (pátým rokem v klubu), že bychom někdy v Šumperku vyhráli, či snad bodovali. Také se do toho naši položí a jsou favoritovi namnoze vyrovnaní. Mladým Drakům patří úvodní mezičas, ale od 6. minuty zlobíme ve své přesilovce. Jednou nám ale ujede hráč a snaží se proměnit technicky, dva metry před brankou. Když máme převahu i po skončené přesilovce, jsme přísně vyloučeni. Následující minuty kynou Mladým Drakům. Ukazují kombinační sílu a přehled, ale jsme rychlí, bráníme se udatně. Až pak ta 15. minuta vynese Šumperku dvě trefy – v rozmezí dvanácti vteřin! V závěru třetiny hrají Hanáci s Draky otevřenou partii, ale neprosadí se ani z větších šancí. Škoda těch slepených dvou gólů!

Šumperk opět zahrozí ve 23. minutě. Hanáci řeší komplikovaně kotouč kolem brankoviště, ale Mladí Draci to nezametou. Potom hokej prokvete třemi útoky a třemi protiútoky do prostupnějších obran. Domácí nás chvilku znovu přehrávají, se snahou dávat si to v pásmu jako v přesilovce. Ve 27. minutě vypíchneme kotouč na útočné modré, ale nájezd zahodíme. Takové šance se musejí dávat, to je pak těžké Šumperk prohánět! Brzy nato promění Draci svou přesilovku, protože jsme za 98 vteřin pouze jednou vyhodili z pásma. Bohužel, je to 3:0. Obrovskou možnost s dorážkou naši borci promrhají ve 31. minutě. Tyto šance doopravdy mrzí... Kroměříž spoléhá na úder z protiútoku, domácí jsou aktivnější. Ale rozhodně nás "neválcují", nikdy v zápase! Od 35. minuty perfektně odmakáme nové oslabení a po jeho skončení tísníme Mladé Draky z poziční a kombinační akce v pásmu, s více ranami. Gólu se na naše hokejky stále zpropadeně nechce. Závěr 2. dějství duní pod útoky Hanáků, jenže gólové koření schoval Pohlreich na Kauflandu.

V 1. minutě 3. části má vyzývavě nabito Filip Laciga, střela ale dračí bránu nezaskočí. Následuje krátký, avšak silný tlak domácích – Hanáci se brání naprosto příkladně. Ve 45. minutě odmrští jistý gól asi až z brankové čáry. V 50. minutě nedotáhnou další, a dost nebezpečný protiútok. V 54. minutě se zdaří Draky v pásmu utěsnat a udusat, Adam Babulík vyšle brankáři beranidlo do betonů a Adam Macík jako Zorro mstitel doráží do zívající klece. Máme naději – je to 3:1 šest minut před koncem! Hnedle taky supíme na "dračí" svatyni s další echtovní šancí! Brankář Šumperka má asi známého mezi svatými... Tyto minuty jsou pouze, pouze naše. Přesto se už snížit nepoštěstí a drama se nekoná. Kroměříž podlehne 3:1. Vedení Šumperka se s námi shodlo na výborné úrovni duelu, který trpěl jen výkonem rozhodčího.