Hokejová klasika, derby, které neomrzí... Hanáci se vracejí do Ostrohu tuto neděli

Hokejová klasika, derby, které neomrzí... Hanáci se vracejí do Ostrohu tuto neděligalerie

V Krajské lize mužů je pro HK Kroměříž chystán v Uherském Ostrohu "evergreen soutěže". Zápasy s tímto klubem jsou majákem všech posledních sezon. Nasazení obou týmů bývá vysoké a zároveň je toto derby (ať doma, ať venku) měřítkem aktuální formy i dlouhodobé kvality. A pak ta poslední dvě čtvrtfinále play-off, to bylo něco!

Ano, valná většina fanoušků ví, že jsme Ostroh přetlačili ve dvou K.O. soutěžích ve dvou letech. Byly to veliké zážitky i s hráči dnes odešlými. Také na těchto úspěších měl podíl třeba Martin Stejskal, Tonda Sprušil, "Džidži" Ditrich... Fantasticky v Ostrohu v březnu 2017 zahrál také Martin Gazda – ten, co se nám po půlroce vrátil v sobotu do mančaftu!

Přitom je tak těžké vyhrát v Ostrohu v základní soutěži! Prohráváme tam pravidelně – jednou třeba po nájezdech, jindy v 59. minutě dotahujeme manko 1:0 a podlehneme 4:0. Ostroh je silný doma, obávaný venku. Vyžaduje maximální koncentraci, týmový výkon a formu jednotlivců. Na podzim jsme s Ostrohem prohráli doma, ale nejtěsněji. Ztrácíme 0:2 a 1:3 a dotahujeme... Hosté vítězí 2:3, avšak zapotili se, zapotili!

Hanáci musejí bojovat o každý výsledek, zarputile se vložit do každého zápasu. Leden hodně napoví o "nákresu" účastníků letošního play-off. Jsme "v něm" momentálně jen třemi body. Hrajeme proti druhému týmu tabulky – sami patříme k "lepšímu středu". Pohybujeme se mezi příčkou pátou a sedmou. Dlouhodobě.

Pravidelně předkládáme fanouškům i statistiky jednotlivých Hanáků. Všímáme si, jistě, více těch, jejichž forma (produktivita) roste... Jsou takoví, ale jednou "třeba nejmenujme". Borce, kterým to "krásně šlapalo" v posledních bitvách, teď ta hra o to víc baví. Budeme spoléhat na Slovácku dost právě na ně – ale výkon musíme podat "týmový", musíme zabrat ve všech součástech společného celku. Hokejový Ostroh je "klasa", ale není neporazitelný. Musíme hledat slabinu a bušit do ní! Jak si někteří z vás vzpomenou...

V utkání 19. kola Krajské ligy mužů nastoupí v Uherském Ostrohu HK Kroměříž v neděli 13. ledna v 17:00.