Hodonín dobyli alespoň junioři! Drtiči prohrávají ráno i večer

Hodonín dobyli alespoň junioři! Drtiči prohrávají ráno i večergalerie

Drtiči měli pifku. A na koho, než na Hanáky?! Chtěli první výhru a v Kroměříži byli smeteni 7:0. Výsledkem, který však neodpovídal možnostem a snaze hodonínské juniorky. Tím víc v pátek chtěli, zahojit se na úkor HK Kroměříž ve své domovině... V Kroměříži se hrálo poránu, v Hodoníně pozdě večer.

(Reportáž Pavla Apolenáře)

Utkání jsme začali velice svižně, s výborným bruslením a důsledným plněním zvolené taktiky. Již po minutě a 45 vteřinách otevírá skóre dorážkou Hubíkovy střely Dan Pražan. Poté jsme dali šanci domácím borcům, kteří měli výhodu hry 5 na 3, a to nejdříve 20 vteřin a následně pak 70 vteřin. Hanáci to výborně odbránili a sami zvýšili svůj náskok v čase 18:40 zásluhou navrátilce do kroměřížské juniorské sestavy Lukáše Světlíka. Lukáš po samostatné akci z vlastního obranného pásma před gólmanem nezaváhal. Třetina skončila vedením hostů 2:0.

Bohužel, dobrý výkon z první třetiny jsme ve druhé neudrželi, aktivitu jsme přenechali domácím, a ti toho v průběhu 32. a 34. minuty využili k vyrovnání skóre. V 35. minutě mohl Petr Mynář v oslabení vrátit vedení na hanáckou stranu, ale skulinky mezi nohama domácího brankaře nevyužil. Na tabuli svítil čas 18:47 a Kroměříž vedla 3:2. To zakončil Karel Holík samostatnou akci střelou mezi nohy. Hned za 28 vteřin nasadil Vojta Kudlička gólmanovi "teploměr" a do kabin jdeme za stavu 4:2.

Na začátku třetí třetiny zvýšil střelou z kruhu po přihrávce Romana Frolka Honza Fencl na 5:2. V 55. minutě opět Petr Mynář nevyužil šanci v oslabení, ale to nás mrzet nemuselo. Odvážíme si z Hodonína všechny tři body a důležité vítězství!