Hanáci ztratili úžasný duel s ligovým lídrem

Hanáci ztratili úžasný duel s ligovým lídremgalerie

18. kolo Krajské ligy mužů svedlo hokejisty Kroměříže s hosty z Velkého Meziříčí. Nejmladší tým soutěže s jejím nekompromisním lídrem. Hanákům chytal Martin Svoboda a velkou vzpruhou byl start Martina Gazdy, co dosud v sezoně nenastoupil. Výkon Hanáků byl proti favoritovi mementem, uhrančivý a krásný. Tým držel pohromadě jako bezvadný stroj mnoha pák a koleček. Tak se hraje play-off... Hanáci mnohé z nás zaskočili, soupeř je podpořen umem a štěstím mohl jen "přetlačit", ale že by je "pokořil", to ani omylem.

Vyhrajeme 1. třetinu a v té druhé máme už náskok dvougólový. Bohužel na 2:1 inkasujeme těsně před druhou sirénou a ve 3. dějství soupeř zápas otočí. Vedeme ještě 3:2, ale brankou v power-play podlehneme 3:5. Před sérií tří domácích bojů musíme teď ještě ven. V neděli 13. ledna hrajeme od 17:00 v Uherském Ostrohu.

Hanáci byli v zápase s Vel-Mezem aktivní od prvních minut, ale neujala se rozehrávka Lacigova a posléze ani rána Milana Merty. V obraně jsme obezřetní, útočná síla hostů je zřetelná. V 7. minutě má trefu na hokejce Lukáš Světlík, ale bezbrankové skóre odolá. V příštím čase Hanáci soupeře skoro nepustí do útočného pásma. V 10. minutě pálí Jiří Osina bezostyšně už ze střední třetiny a gólman kvapně tasí levý beton. Ve 13. minutě rozebereme obranu Meziříčí v přesilovce, jenže Paťa Zavřel při ráně promáchne. Po početní výhodě to zkouší ještě Martin Vávra. V 15. minutě netrefí uprázdněnou kasu z těžké pozice Zavřel. Následně čelí Hanáci "prodlužované" akci Vel-Mezu, ale na jejím konci je spolehlivý gólman Svoboda. V 17. minutě spojí náš stadion svěží vítr radosti, kdy si gólovou asistenci připíše kýžený navrátilec Martin Gazda. No a ta střela Světlíkova, ta chtěla filmové plátno... Dokonalá muška a nadvláda zápěstí jako z westernů... A Hanáci nemají dost a zatopí favoritovi ještě v posledních vteřinách 1. třetiny!

V úvodu 2. části nechala Kroměříž hrát protivníka a hosté se iniciativy chopili s gustem. Přesto už ve 24. minutě propase tutovou šanci Paťa Zavřel, nepromění "nájezd ze hry". Křížná přihrávka na útočnou modrou byla ale fantastická. Hanáci se vrací k taktovce, k roli krupiéra té vysoké hry. Ve 27. minutě připraví svému spoluhráči výživnou možnost Roman Šťastný. Ve 29. minutě se vysune na sprint a na dotek brance všudybyl Světlík. Branka z toho ještě není. Vzápětí se útočné aktivity zmocní Vel-Mez a dává nám zabrat dlouhé dvě minuty. V té 32. mine hostující hráč zprava naši prázdnou svatyni. A z protiútoku hrozí Peťa Vaněk. A jen za pár vteřin si u brankoviště počíhá na Šťastného střelu Lukáš Světlík... Zvedá to brankáři mimo jeho rozptyl a zvedá halu v jednostejný jásot, dusot, virvál. 2:0! Hraje se urputný hokej, nasazení týmů rozhodně není "novoroční". Vel-Mez je při chuti a najíždí do pádných kontrů. Prosadí se rychlou akcí ve 39. minutě, trefou "do šatny" sníží na 2:1. Ještě v poslední minutě dostanou naši borci přesilovku, od puku je neoddělitelný (a dva hráče smete) Jirka Jergl, ale třetí gól z toho zatím není.

Zkraje 3. části svíráme hosty v přesilovce, jenže gólově se neurodí. Naopak po návratu potrestaného na led dosáhne ve 44. minutě Velké Meziříčí vyrovnání na 2:2. Bude to ještě perné... Po pěti minutách třetího dějství se dočkají fandové nejkrásnější akce zápasu... Paťa Zavřel frnkne přes dvě pásma (na modré už byl u hrazení tlačen jako študent v metru), jede a nepovolí, na kruhu předává Gazdovi, Martin mu galantně nahodí zpět a Zavřel zavře horní prostor brány pukem, který utiší až kolébavý čeřen. Doslova paráda! A hlavně, vedoucí gól... Hotovo rozhodně není, ale to si tu na stadionu nemyslí snad ani děti z přípravky. V 51. minutě srovná Meziříčí na 3:3, když prostřelí Martina Svobodu. Následně mančafty svolí k otevřenému hokeji, poté pásmo vybojují hosté. Z pravého kruhu vsítí trefu číslo čtyři. Poprvé v zápase vedou... V 54. minutě drandí vpřed a nečitelně střílí Jirka Osina. Posléze máme smůlu při dvou závarech. Gól chce dát i Roman Šťastný... Velmezané hrozí z jednoduchých, účelných kontrů. Dvě minuty před koncem odvoláme brankáře, při power-play vyvineme tlak, ale bez gólové tečky. Sami inkasujeme do prázdné klece, v čase 59:50. Je z toho porážka 3:5. Tleskalo se ale oběma celkům. Výkon naší party předčil očekávání.