Hanáci vyhráli v Rosicích. Ulovili Štiku během okamžiku

Hanáci vyhráli v Rosicích. Ulovili Štiku během okamžikugalerie

V 11. kole Krajské ligy mužů přivezli hokejisté Kroměříže 3 body z Rosic. Hráli u týmu ze spodních příček tabulky, ale právě na to hledět nemohli. Zahráli už od prvních taktů podle notové osnovy trenéra Bečky, po první brance dovolili Štice ještě pár temp, aby ji pak dorazili čtyřmi góly "slepenými". První třetina se se skóre 0:5 a s důraznou, rychlou, kombinační hrou blížila možnostem našeho mužstva.

Virtuózní prvky nebylo možné uchovat a množit po celý duel. Naši pak už hráli úsporněji. Zejména ve 2. třetině bravurně podrží svůj tým osmnáctiletý brankář Tomáš Fajgl. Jako komentář z realizačního týmu uvádím, že neudělal chybu po celých 60 minut. Ve 2. části Hanáci gól přidají a na konci 3. dějství jeden inkasují. V závěrečné třetině spálíme větší množství přesilovek, vítězíme 1:6. HK Kroměříž zůstává na 6. místě tabulky, ale pouhý bod od 4. příčky. Míříme výš, ale nutně to chce už v sobotu (17. 11.) udolat doma Blansko. Od 17:00.

První minuty v Rosicích nabídly hru rozháranou, ale už záhy jsme vyloučeni. Rosická Štika vyšle v početní výhodě pouze dvě střely. A Hanáci se po přestálém trestu hrnou vpřed a šikovný pokus vyšle David Hubík. V 7. minutě si to naše první lajna rozhazuje v přesilovce, jenže přijde o kotouč nedůrazem na modré. Brzy tuto přesilovku střídá hra čtyři na čtyři. Následuje naše oslabení, které v 9. minutě obrací k satisfakci pohotový, chytrý gól Milana Merty. Vedeme! V 11. minutě má přesilovku pro změnu Kroměříž a brankářovy betony zkouší Jirka Osina. Po něm se proklestí ke slovu Martin Vávra. A třetí obránce a třetí rána – po chviličce Jirka Jergl! Vzápětí se do kolonek duelu vepíše Murínovo sólo, ne však jako sólo gólové... Druhé trefy se dočkáme ve 14. minutě, po "chirurgické" prácičce Romana Šťastného. Následně sondují situaci všetečná mířidla Kuby Apolenáře. Neodbytný Kuba dohmátne gólové odměny v minutě patnácté. Co asi tak mohli dělat Rosičtí s důrazem a přehledem sedmnáctiletého nezmara před brankovištěm?! Hanáci si lebedí, vedou 0:3. V 17. minutě pálí zostra Paťa Zavřel. V téže minutě navede puk do svatyně Peťa Vaněk, z otočky čili piruety. Do "Star Dance" se nechystá, on tancuje na bruslích! V 18. minutě se už do druhého sólíčka vymrští Luboš Murín. Tento průnik mu už vyjde profesorsky. U kruhů ještě zrychlí a nemilosrdně práskne trefou číslo 5!

V 2. dějství se hokej vyrovná, ba spíše Rosickým náleží optická převaha. Leč neplodná... Do 28. minuty jsem napočítal jen dvě (tři?) naše šance. Hanáci za to vezmou až ve 31. minutě. Zleva to zpoza kruhů nařeže na bránu kapitán Murín, ale Milan Merta nezakončí dle našich sdílených představ. Ve 35. minutě se už naše HK v sytých barvách rozpomene na parádu 1. třetiny... Nejprve se zleva zastřeluje Peťa Vaněk a následně Petr Brada namaže hladovému Zavřelovi. Rázem máš, Patriku, na triku šestku místo osmičky! Šestou trefu sezony a šestý gól zápasu. Štika proti nám valnou část 2. třetiny útočí, ale neví, kudy, kudy na brankáře Fajgla a na pozornou, dobře organizovanou obranu. Celý zápas jen o čtyřech becích!

V 1. minutě 3. dějství máme výhodu dvojnásobné přesilovky. Zkoušejí to střelecky ráz na ráz Osina, Vávra a Merta, ovšem sedmé brance se do čeřenu nechce. Mačkáme Štiku pak v dalších přesilovkách, mezi přesilovkami, ale chybí tomu "šestý hokejový smysl, třetí oko", prostě něco navíc. Už je dávno rozhodnuto. Ve 49. minutě nesedne rána zprava Milanu Mertovi. V 51. minutě se na Rosické vrháme v nové početní výhodě, Jirka Jergl jako dunivý hrom čtyřikrát (!!!!) neprorazí, nezboří tu štičí hráz... V 55. minutě nezakončí Luboš Murín ideálně spolupráci s Jardou Jelínkem. Na oplátku se dočkají čestné trefy domácí Rosice. Na kýžený gól reagují aktivitou, ale na novou branku pomýšlet nemohou.