Hanáci prohráli i s Brodem

Hanáci prohráli i s Brodemgalerie

Hokejisté Kroměříže zaznamenali v Krajské lize mužů třetí porážku za sebou. Doma potom třetí prohru v řadě proti elitním týmům ligy. Oproti domácím duelům s Ostrohem a Boskovicemi to však jednoznačné nebylo, a kdyby Kroměříž proměňovala šance, mohla i bodovat. V úvodní třetině nicméně Brodu neodskočíme, ten srovná na 1:1. Ve 2. části vytěží z minima maximum, ale po krásných hokejových akcích. Podruhé to trefí z brejku a potřetí po elegantní kombinaci. Snížením na 2:3 vykřeše naději Patrik Zavřel, ale rival je nekompromisní a čtvrtý gól dá okamžitě. Na úvod 3. dějství rozhodne pátým pukem za záda brankáře Svobody. Hanáci v bojovném, odpracovaném duelu podlehnou 2:6. V tabulce klesnou na 7., nebo 8., nebo 9. místo. V sobotu 9. 11. jedou k 9. kolu soutěže do Břeclavi. Ve středu 13. 11. hostí od 18:00 Uherské Hradiště.

Hanáci dostanou ve 3. minutě přesilovku, kterou pak zezadu režíruje (ne)obránce Vaněk. Právě tento hráč zažehne první gólovou pochodeň. Poté jede docela sám na gólmana Vojta Kudlička a následně i David Hubík. Druhou branku nepřidáme, ale trápíme favorita. Skvěle odebíráme kotouče ve středním pásmu a postupně se suneme k šancím. V 11. minutě střílí nepřesně Lukáš Světlík. Ve 13. minutě obratně vyřešíme obrannou situaci dva na dva. A to kotouč nadskakoval! Ve 14. minutě čarujeme při obranné skrumáži. V 15. minutě gumujeme tutovku z mezikruží. V 17. minutě už brodský tlak polevuje, přesto se ozve Spartak ještě jednou... a vyrovná!

Na úvod 2. části Hanáci dvakrát vyšachují defenzivu Spartaku, nakonec se uvolní Lukáš Světlík, jenže přestřelí. Po útočné chybě vyšleme Brod ve 25. minutě do brejku. Útok dva na jednoho ovšem zahodí. Od 28. minuty ubrání Hanáci extrémně těžké oslabení. Ukončí ho trest pro hosty. Ve 30. minutě nepřehodí Milan Merta klečícího brankáře pokusem na hraně brankoviště. Po naší přesilovce má trefu na holi Patrik Zavřel. Spartak ale podnikne rychlý kontr a zavěsí gól druhý. Vede 1:2. Ve 33. minutě netrefuje ideálně David Hubík. Ve 36. minutě je blizoučko vyrovnání kapitán Luboš Murín. V nové naší přesilovce! Po přerušení hry Brod nemešká a z kombinační akce (po dvou přihrávkách v jízdě) zvyšuje naše manko na 1:3. Potom jen 130 vteřin před druhou sirénou střílí po Světlíkově přihrávce zleva bez přípravy naši druhou branku Paťa Zavřel! Nicméně pro Spartak to bude stimul, aby za 58 vteřin upravil na 2:4...

Kroměříž nezvládne nástup do 3. dějství. Namísto zmírnění ztráty přijde navýšení náskoku pátou trefou Brodu. Brod bude nadále aktivnější, hlídá si osud zápasu. Ve 47. minutě uvolní Patrik Zavřel Adama Hradila, jehož střela z obhození mine pravou tyčku. Následně hrajeme přesilovku, nicméně bez tlaku. Utkání je nadále bojovné, ale nám už ubývá sebedůvěry. Spartak hraje, co potřebuje. V 54. minutě to zkouší z dorážky Milan Merta. Střídání Milan ukončí po střele z nebezpečného průniku. Do třetice pak v 57. minutě razítkuje tyčku. Spartak ještě podpoří přesilovka, kterou využije v čase 58:10. Vítězí v Kroměříži 2:6.