Hanáci přišli o finále v prodloužení čtvrtého dramatu. Není to tragédie, je to pocta

Hanáci přišli o finále v prodloužení čtvrtého dramatu. Není to tragédie, je to poctagalerie

Hokejová Kroměříž našla v mužském týmu zase svoji pýchu. Sezona přinesla Hanákům nemálo obtíží, avšak postupujíc k svému vrcholu, zastihla podceňovaný celek ve výborné formě. Bičoval se k stále novým velkým výkonům a přes šmiknutí skalpu Ostrožanů zabušil na nedobytné brány Boskovic. Obhájce titulu. Dovedl pak toto semifinále Krajské ligy mužů až do prodloužení 4. zápasu. Série snesla nejpřísnější měřítka ohledně dostupné kvality ve čtyřech hokejových krajích, ohledně nezměrného nasazení, buldočí vůle, gejzírů emocí, posvátných úderů hokejových srdcí. Série mezi Minervou Boskovice a HK Kroměříž nabídla rovnocenné bitvy, nejtěsnější výsledky. Rozhodovaly jen maličkosti. Hanáci jednou vyhrají, jednou prohrají a dvakrát je zradí vabank prodloužení. Dnes v poměru 5:6.

Boskovice byly nebezpečné od prvních minut, ale domácí Kroměříž hrála v úvodu výtečně a 1. třetina jí připadla 2:0. Ve 2. části se výkon hostů zvedá, a ti třemi trefami stav otočí. Jednou Boskovice skórují z ofsajdu. Vyrovnáme ale na 3:3 a čtvrtou branku, které dosáhneme v poslední vteřině, nám sudí neuzná. Třetí třetina nabídne absolutní vrchol oboustranné bojovnosti a Hanáci stihnou na 5:5 vyrovnat v poslední minutě. Při power-play 6 na 4. V prodloužení vsítí hosté šťastný, ale postupový gól.

Kroměříži tak v Krajské lize mužů patří letos 4. místo. Boskovice dosud finálového protivníka neznají. Série mezi Uničovem a Velkým Meziříčím je právě 2:2 na zápasy.

Do utkání vstoupila lépe domácí Kroměříž. Už v 1. minutě střílí z dobré pozice nepřesně Martin Gazda. Ve 2. minutě si vyžádáme přesilovku. Za pouhých 18 vteřin pak brankáře zaskočí a převeze Milan Merta. Gólman vůbec neví, jak se mu puk ocitl za zády! Minerva se pouští do série útoků... Brankář Vlastík Karola tasí několik skvělých zákroků. Ani Hanáci neupadnou do pasivity, ale Minerva vpředu působí nebezpečněji. Avšak co to?! V 9. minutě zazáří tabule báječnými čísly 2:0! Vmáčkli jsme se do pásma, kotouče se zmocnil Petr Vaněk, posunul na Patrika Zavřela, který nalezl ideální skulinu! Hanáci teď osnují četné brejky. V 11. minutě nepropálí muže v masce Vávrova pumelice. Za okamžik jsme vyloučeni, ovšem oslabení odmakáme na jedničku. Pro změnu poté zase naši nepromění přesilovku svoji... V 19. minutě prosviští kluzištěm jako vystřelený projektil opět Patrik Zavřel a předloží spoluhráči... Třetí branka z krásné akce není. Vedeme 2:0.

Na úvod 2. dějství Minerva přidá, sevře nás rychlými přihrávkami před naší kasou. Ubráníme "tyhle tlaky" a na revanš nám sudí píská špatně ofsajd při našem přečíslení. V době, kdy se "ustalujeme" v útočném pásmu, podniknou Boskovice zkázonosný brejk a skórují. Ve 25. minutě 2:1. Ve 27. minutě znovu zazáří brankář Karola. V čase 27:01 uhodí Minerva v krátkém sledu podruhé a vyrovná. Vzápětí to zkouší střelou z kruhů Filip Laciga. Máme tlak, ovšem zrádný - vzejde z něj náš trest. Oslabení zvládneme, ale po jeho skončení (ve 31. minutě) se Minerva poprvé dostává do vedení. Ve 36. minutě skončí bez gólu naše velmi dobrá přesilovka. Roztočili jsme soupeře jako sobotní vichr škatulku od sirek. Největší příležitost nezvedla k emocím paže Petra Vaňka. Nevyužijeme ani druhou přesilovku... A následuje třetí přesilovka za sebou! Nápor už je hustý, stupňovaný. Ve 39. minutě to zpoza kruhů s cizelérskou prací mistra biliardu trefí Jirka Jergl! Tohle chceme, Jirko, to je boží... Máme vyrovnáno, 3:3! A co mančaft, náš houževnatý team-work? Makáme až do sirény, BO Boskovice "mají dosti", ve třech oslabeních ztuhly, ťápou a přešlapují... V poslední vteřině suneme jak bochník do pece branku číslo čtyři! Není uznána, "rozhodčí se ztratil v čase".

V úvodu 3. třetiny to do nás odpočatí hosté perou, ale gólman Karola se činí znamenitě. Největší možnost nedá Patrik Zavřel. Uvolnil se, ovšem nesedla mu střela. Ve 44. minutě zakončuje vydařenou kombinaci Vláďa Sedlář. Potom vidíme úsek hry nahoru a dolů, strhující, plynulý hokej. Ve 49. minutě rozbije vzduch na atomy přímočará "sedmnáctka" a jako Milan Merta zajistí týmu 4. trefu, nyní už uznanou! Boskovice bohužel odpoví už v čase 50:38... Vyrovnáno, 4:4! V 53. minutě mají hosté nefalšovaný nápor, ubráníme remízové skóre jen s nejvyšším sebezapřením. Oba týmy nyní spoléhají na útočnou jiskru a šťávu, některou z individualit. "Něco se musí stát!" V 55. minutě to zdálky trefí k pravé tyči Minerva... Vede 4:5. Dvě minuty před sirénou saháme k power-play. "Jsou to ale nervy - hurá do Minervy!" V čase 59:02 navíc získáme i přesilovku! Pouze 45 vteřin před možným smutným koncem promluví posvátná hůl velkého Osvoboditele Jergla, která naloží osudu semifinále už druhé prodloužení! Výsledek 5:5 nestačí nikomu na ledě, nikomu na tribunách!

V prodloužení jsou Hanáci odvážní, jenže z úvodních střel branky nedocílí. Na sklonku 62. minuty získají Boskovice pásmo a "klikovým" gólem, něčím nad rámec všeho úsilí a potu, rozhodnou o postupu! Puk je narván na zadní mantinel, jízlivě se odrazí k útočníkovi u tyčky, a ten velký sen naší party hokejistů pro letošek ukončí.