Hanáci po třech porážkách vítězí v Brumově! V závěru nešli zastavit

Hanáci po třech porážkách vítězí v Brumově! V závěru nešli zastavitgalerie

V 7. kole Krajské ligy mužů vyhráli hokejisté Kroměříže v Brumově-Bylnici. Dres Hanáků obléklo 9 juniorů, jako nová posila náš odchovanec Lukáš Světlík, absolvent extraligových soutěží ve Zlíně. Výborně opět zachytal mladinký Tomáš Fajgl. Brumovu v neděli vyšel úvod duelu, vedl 2:0. Naši sníží, ale na 3:1 inkasují hned ve 21. minutě v pětiminutovém oslabení. Od 2. části jsou naši lepší, brzdí je však přísné tresty. Odvážnou hrou srovnají na 3:3. Ještě jednou (zkraje 3. třetiny) domácí vedou, ale nyní pouze na pár vteřin. Závěr Hanáků je drtivý, třemi kousky zaokrouhlí výsledné skóre na vítězných 4:6. Do Brumova opět přijel kroměřížský "kotel" a bylo to super! Až na jeden buben opanovali Hanáci i hlediště... V tabulce poskočila Kroměříž na 7. místo. Další mistrák hraje v sobotu 27. 10. od 17:00 v Břeclavi.

Utkání začalo v mírnějším tempu, ale první šanci si v Brumově vytvoří Hanáci. Ve 2. minutě ji pro Lukáše Světlíka vypracují Apolenář s Kudličkou. Domácí se ke střele odváží ve 4. minutě. Následně nás zatlačí, nedaří se nám vymanit se z pásma a od 5. minuty prohráváme 1:0. Na gól ihned odpoví pokus Tomáše Andrýska. V čase 6:01 se stane, co být nemělo, a důrazný Brumov zvyšuje na 2:0! V 8. minutě nevnikne do kasy blesková teč Luboše Murína. Ihned nato se potíme v těžkém oslabení... Začíná 14. minuta a pár akcí nahoru a dolů rázně utne gólový průjezd Petra Brady. Puk je uklizen k tyči a máme 2:1! Vzápětí to nadvakrát zkouší Patrik Zavřel. Z nového útoku Hanáků míří k pravé tyčce kapitán Murín, ale gólman tu finesu přečte a odmítne. Hanáci získají výhodu 5 na 3, jenže ta bude z 90 vteřin "zkrácena" na 60... Kroměříž totiž záhy obdrží pětiminutový trest.

36 vteřin ze 2. třetiny stačí domácím k využití té dlouhé přesilovky. Brumov vede 3:1, zlobí a kouše. Hanáci (s věkovým průměrem cca 22 let) se oklepou jako mančaft syrové vůle a nastřádané zkušenosti. Už ve 26. minutě se ujme individuální akce Světlíkova a Lukášova "expedice nalézá zemi hojnosti". Potom má výtečné střídání naše druhá lajna, dvakrát si vynutí pozornost průrazný, obratný Petr Vaněk. Brumovští to mohutně rozfofrují (u nás v pásmu) ve 30. minutě. Tomáš Fajgl v naší svatyni pokryje jejich šanci a následně přímo tutovku. V příštím čase se mužstva vystřídají v přesilovkách... Výhoda Kroměříže začíná 35. minutou. Využita bude ve sladké 24. vteřině. Ideálně to trefuje Petr Brada, dneska náš tuplovaný střelec. Rozhodčí namaže domácím k nové přesilovce, ovšem Hanáci ji po minutě sfouknou, když je vyloučen i Brumov. Ženeme za vedoucí brankou i v posledním shluku vteřin 2. třetiny. Přes dvě pásma uhání do dobré pozice Milan Merta a je z toho ještě šrumec pro celou lajnu.

Třetí dějství pulzuje v hokeji nahoru a dolů. Přesto je zprvu šťastnější Brumov, který gólovému banku přihazuje na 4:3. To je něco pro Jirku Osinu, co právě neburcuje mládežníky výkonem bez zábran a bez oddechu, ale který střílí asi stěžejní branku rovnocenné bitvy! Okamžitá reakce, 35 vteřin - gesto "uděláme je!" Běžela 47. minuta, skóre je 4:4. V 51. minutě osvědčí znovu královský přehled Luboš Murín. Bohužel z jeho vybídnutí mine Milan Merta poodkrytou bránu. V 52. minutě vymyslí Petr Vaněk žhavou šanci pro Patrika Zavřela. V 54. minutě vytěsní gólman Mertův pokus kdovíčím, snad ramenem. Z téže akce však pomohou Merta s Murínem k vítěznému pokusu Filipu Lacigovi. Kroměříž v utkání poprvé vede (4:5) a náskok už neztratí. Pojistku si z útočného výletu může odvézt zadák Michal Tkadlec... V 56. minutě vychytá gólman Brumova sólo Zavřelovi. V 58. minutě využije drobné nepřesnosti tohoto brankáře Vojta Kudlička a vtlačí mu kotouč do odchlíplé skuliny u tyče. Domácí pak za stavu 4:6 hrají power-play, dřou, ale sebevědomým Hanákům už dát dvě branky nemohou!