Hanáci padli i s posledním Hradištěm

Hanáci padli i s posledním Hradištěmgalerie

V 10. kole Krajské ligy mužů utrpěli hokejisté Kroměříže pátou porážku za sebou. Utkali se přitom s Uherským Hradištěm, které nebodovalo 6 zápasů a bylo poslední. V tabulce Hanáci klesají, po dohrávkách budou asi jedenáctí. S Hradištěm zaspali většinu 1. třetiny, útočit začnou za stavu 0:1, ale nedaří se, nervozita, puky odskakují. V dalších dvou dějstvích snížíme na 1:2, na 2:3 i na 3:4, ale hosté přímo neskutečně (!) do minuty, do dvou minut zasadí novou ránu! Přesto ve finiši souboje srovná Kroměříž na 5:5. Znovu ale inkasuje a sedmou pečeť obdrží při power-play. Muže mohl spasit hattrick juniora Kudličky, jenže rozehrávka, hrubky v útočném a středním pásmu zhatily všecko! Nabídli jsme soupeři vítězství. V sobotu 16. 11. hrají Hanáci od 17:00 ve Velké Bíteši, v sobotu 23. 11. hostí od 17:00 Velké Meziříčí.

Utkání začalo nepřesnostmi a vlažně, obě strany měly i zakázaná uvolnění. Hradiště hraje útočněji než domácí. Ve 3. minutě přesto Hanáci podniknou kontr, který končí na tyči. Naši jsou pasivní, hosté mají územní převahu, ale pouze pološance. Vyprší oslabení Kroměříže, jedenkrát výborně zasáhl gólman Martin Svoboda. Ve 12. minutě červení rozhodí naši obranu a skrze prázdné brankoviště otevřou skóre. Vzápětí rozjedou akci Milan Merta s Petrem Vaňkem, Petr ovšem nepromění ze dvou pokusů. Ve 14. minutě se Zavřelova střela otře o tyč. V 15. minutě to v další přesilovce zvedne soupeř pod víko. 0:2! V závěru třetiny útočíme, ale neudržíme se dlouho v pásmu. V 19. minutě míří před bránou nepřesně Patrik Zavřel. Posléze to zkusí ještě Tomáš Kristek.

Na úvod 2. části nezužitkují Hanáci přesilovku, ale i tak jim pomůže! Rozhýbou to, zvednou nasazení a ve 24. minutě prostřelí zleva gólmana Vojta Kudlička. Bohužel nás brzy zmrazí hosté třetí trefou, po brejku. Vedou 1:3. Hrajeme pak přesilovku, vyvineme tlak, jenže střely jsou čitelné. Navazuje naše oslabení, to ale Hanáci ustojí. Naopak ve 33. minutě má repete spolupráce Lukáš Světlík – Vojta Kudlička a Vojta snižuje na 2:3. Vzápětí vyděsí beky hostů pecka ofenzivního beka Kroměříže Jirky Osiny. Opakuje se však situace stará 11 minut a Hradiště po brejku odskočí na 2:4. Střídáme brankáře, přichází Tom Fajgl. Ve 38. minutě přeletí klec hostů akrobatická teč od Vojty Kudličky.

Start do 3. části připomíná bouři. Ujme se Mertův nápřah zleva, opět snižujeme. Načež se Hradiště pustí do brejku ve třech a upraví na 3:5. Uběhlo jen 70 vteřin od prvního buly! Ve 48. minutě kompletuje duo Světlík – Kudlička Vojtův hattrick. Počtvrté snižujeme na rozdíl jediné branky. Zkusme neinkasovat! V čase 48:45 poprvé v zápase vyrovnáme... Prosadil se (snad už uzdravený) navrátilec Jirka Osina. Hradiště však nadále hrozí z protiútoků. Další kapitální brejk pokryje gólman Fajgl. V čase 55:27 jdou přesto hosté znovu do vedení. Za okamžik pokryje Fajgl nový nájezd ze hry... Hanáci sáhnou k power-play. V té překlene v největší šanci svatyni hostů Mertova teč. V čase 59:56 pečetí Hradiště sedmou trefou do prázdné.