Hanáci nezvládli utkání s Ostrohem

Hanáci nezvládli utkání s Ostrohemgalerie

Ve 4. kole Krajské ligy mužů hokejisté Kroměříže poprvé nebodovali. To je jedna věc, to se stane... Horší je, v jakém to bylo "duchu". Naivní hokej směrem dozadu, průchozí obrana, gólman Svoboda inkasoval 6 branek, neboť mu opakovaně defenziva nepomohla. Hosté z Ostrohu ovládli už 1. třetinu. Vedou 0:3, a to nám zavezou 3. gól ve dvojnásobném oslabení! Ve 2. části, která doma bývá naše nejlepší, si střelecky neškrtneme. Za stavu 1:6 střídá Martina Svobodu Tomáš Fajgl. I ten je ve 3. dějství v plné permanenci, je výborný – viz přečtené trestné střílení. Upravíme tak na 3:6 a zdá se, že "jsme jednou nohou zpátky v zápase". Ostrožané ale zase přidají a dovedou zápas k vítězství 3:7. Byli v sobotu jasně lepší. Smutnou premiéru měl v dresu HK Kroměříž po roce a půl opět "přerovský krajánek" Adam Hradil. Hned se zapsal do statistik. Utkání bylo tvrdé, ostatně s Ostrohem je to pravidlem. Hanáci klesnou ze 3. místa ligy, získali 7 bodů z dvanácti. V sobotu 19. 10. hrají od 17:00 v Rosicích. V sobotu 26. 10. hostí od 17:00 Boskovice.

Utkání toho nabídlo hodně už za 83 vteřin. Nejprve se Ostroh "zakázaně uvolní", poté zazdí stoprocentní akci z brejku. To už na stadionu vypadne plexisklo, musí se opravovat... Trvá to jen chvilinku a hned zleva tvrdě pálí Patrik Zavřel. Šancí moc není, ale svoji druhou promění v 7. minutě hosté. Nasadí brankáři Svobodovi blafák a vedou 0:1. Za 12 vteřin (!) přidají druhou trefu. Ledová sprcha! V 9. minutě to z otočky zkouší Martin Gazda. Ostroh si počíná snad až intuitivně v našem obranném pásmu... Rozděluje si puky, uvolňuje se, střílí. Od 13. minuty mají Hanáci přesilovku. K tyči to nevměstná Milan Merta. Martin Gazda pak volí přihrávku, která je zblokována. Přesilovku nezužitkujeme, ale brzy máme novou, dokonce 5 na 3. V čase 15:28 skórují Ostrožané ve dvojnásobném oslabení! Měli tři chlapy na ledě, ujeli ve dvou... 0:3. Početní výhodu přesto využijeme, čeřen rozvlní v 17. minutě Světlíkův nápřah. Druhý gól má na hokejce Paťa Zavřel, ale snad se dočká příště...

Druhou třetinu uvede velká možnost Ostrohu, ale to už ve 22. minutě stojí u levé soupeřovy tyčky Zavřel..., aby nedal. Záhy se hokej otevře a ve 27. minutě pověsí hosté do naší klece ze střední vzdálenosti čtvrtou branku. Ve 29. minutě Hanáci zaútočí, puk ztratí, ovšem bleskový protiútok Ostroh promrhá. Vzápětí od modré razantně vystřelí Jirka Jergl. Odpovědí Ostrohu je trefa na 1:5! Ve 31. minutě zabojuje u hrazení Adam Hradil, avšak Paťa Zavřel neuspěje v další gólovce. Následně rozhozenou obranu hostů nepotrestá Lukáš Světlík. Ve 34. minutě nezakončí ideálně ani Luboš Murín. Stále jenom trefujeme brankáře! Mezitím má obří možnost soupeř, ale nenavede kotouč ani do kasy už poloprázdné. Ve 36. minutě nezavěsí ani náš Vojta Kudlička. Z protiútoku zvedá Ostroh na 1:6 a střídáme brankáře. Ve 39. minutě je vyražen i pokus Milana Merty.

Do 3. části vstoupí lépe Kroměříž a ve 44. minutě zmírní manko Milan Merta. Dostáváme přesilovku a prosadíme se vteřinu po jejím vypršení. Střelecky měl nabito Peťa Vaněk. Ztráta je už "hratelná", 3:6. Jenže soupeř znovu přidá, ale z aktivity vytěží jenom svůj trest. Přesilovka "jede" nahoru a dolů a gólman Fajgl v ní pokryje i trestné střílení. V 57. minutě už kapituluje, po dorážce útočníka. Vzápětí inkasuje surový faul Tomáš Andrýsek. Nespoutaný duel přinesl naši porážku, kterou jsme zmírnili ve 3. třetině.