Hanáci jsou v play-off a v generálce na vrchol sezony je uvidí Uničov

Hanáci jsou v play-off a v generálce na vrchol sezony je uvidí Uničovgalerie

Byly pochybnosti o formě mužského "áčka" HK Kroměříž a někdo se ušklíbl i nad letošním postupem do play-off. Situace byla zauzlená a na 3 volná místa 4 adepti. Hanáci to ale v sobotu 10. února vzali za správný konec provazu. Řinčeli útočnými řetězy a rozmetali naděje Břeclavi historickou výhrou 17:1. Play-off vlastně vybojovali už v 1. třetině. Mějme na paměti, že šlo o jeden (úžasný) zápas, o jedno (důležité) vítězství. Avšak ani své schopnosti a formu nepodceňujme! Tým prokázal, že je týmem, že má hlad po gólech a po úspěchu a že většinu svých předností má stále k mání, stále po ruce. Chce vytáhnout do bitev play-off vyzbrojen municí, která jen potřebovala oprášit. "Když myslíme na bitvy – tedy na vítězné, když to bude bolet – půjde parta do války. Za sebe a za klub, za hokej a za fanoušky."

Generálkou na play-off bude pro HK Kroměříž utkání v Uničově. Poté Hanáci kolo stojí, majíce vše odehráno. HC Orli Uničov nás hostí v sobotu 17. 2. od 17:00. V tabulce skončí Uničov třetí, čtvrtý, nebo pátý. Naše barvy půjdou do play-off z místa šestého, případně sedmého. Při rovnosti bodů mají lepší bilanci s Brodem i Hradištěm.

Uničov v posledních čtyřech kláních utrpěl dvě porážky a dosáhl dvou výher. Vítězí 5:1 v Rosicích a padne doma 5:7 s Velkou Bíteší. Podlehne 3:5 v Ostrohu a doma 5:3 zdolá Boskovice. Hanáci se nyní proti Břeclavi střelecky obrodili – ale dali tolik branek, kolik v předešlých šesti bojích dohromady. Pořád je co trénovat a zlepšovat! Víme, kde zabrat. Z devatenácti utkání jsme utržili 7 výher a 7 porážek. Pět zápasů se muselo prodlužovat.

Orli z Uničova létají po ledě Krajské ligy mužů po přestávce druhou sezonu. Hanáci se tak s nimi střetli již třikrát. Doma si připsali dvě vítězství. Ale byla to dramata, tekla i krev. Památný duel svedly spolu celky předloni v říjnu v Uničově. První třetinu získáme 5:2, domácí vyrovnají na 6:6, Hanáci vedou 9:6, načež to Orli dotáhnou na magických 9:9. Zvítězíme na úkor "nervů realizačního týmu" 12:9.

Berte to jako fajnovou pozvánku na zápas do Uničova! Není to daleko a vzájemné souboje mají punc "derby". Nyní prosím přijměte klubové statistiky, před naším posledním kolem...

kanadské bodování
Patrik Zavřel – 20 bodů (13 gólů + 7 asistencí)
Martin Gazda – 20 (7+13)
Jiří Jergl – 20 (4+16)
Milan Merta – 17 (11+6)
Luboš Murín – 14 (6+8)
Marek Ditrich – 14 (6+8)
Petr Vaněk – 14 (5+9)

produktivita obránců
Jiří Jergl – 20 (4+16)
Jiří Osina – 13 (3+10)
Roman Šťastný – 9 (5+4)
Martin Vávra – 7 (3+4)

kanonýři
Patrik Zavřel – 13 gólů
Milan Merta – 11
Martin Gazda – 7

vítězné góly
3 – Petr Vaněk
2 – Luboš Murín
1 – Marek Ditrich, Jiří Jergl, Martin Nedbal, Petr Brada

brankáři
Martin Svoboda – 14 utkání, 769 minut – 52 branek
Vlastimil Karola – 7 utkání, 343 minut – 19 branek
Tomáš Fajgl (starší dorost) – 2 utkání, 40 minut – 4 branky

"železní muži" (všech 19 startů)
Martin Vávra, Martin Gazda, Patrik Zavřel

"vzkříšení kapitána" (zdravotní absence přes dva měsíce)
druhý zápas Luboše Murína (10. 2.) – vítězný gól, hattrick

"comeback pětiletky" (herní pauza od jara 2015 do podzimu 2017)
Vladimír Sedlář – 9 zápasů, 11 bodů (3+8)

"bek jako gólový bejk"
Jiří Jergl – 20 bodů (4+16)

"když je dorost radost"
Sedmnáctiletý Adam Hradil patří k nejpříjemnějším překvapením.
Získal pevné místo v kádru, nasbíral 8 bodů za 5 gólů a 3 asistence.

Týden hokeje 2019