Hanáci v Hradišti nedostali branku ze hry

Hanáci v Hradišti nedostali branku ze hrygalerie

Ve 2. kole Krajské ligy mužů jeli kroměřížští hokejisté do Uherského Hradiště. Nastoupili se šesti juniory, ale domácí zas měli jen 11 statečných. Kroměříž je přehrávala už v úvodní části, ale skórovala až v 18. minutě. Ve 2. třetině Hanáci výstavními kousky náskok jen navyšují. Na 4:0 dokonce souběžně se sirénou. Ve 3. dějství hra zčásti zhrubne, jinak se hraje spíš nahoru dolů. Martin Svoboda si málem připsal čisté konto, překonán byl pouze z penalty. Vítězíme 5:1. Příští dva duely čekají mančaft v Kroměříži. Ve středu od 18 hod. s Hodonínem a v sobotu od 17 hod. s Uherským Brodem.

V Hradišti se Hanáci opřeli už do prvního střídání a testují gólmana hned ve 20. vteřině. Ve 4. minutě je zblokována ostrá rána Jirky Jergla. V 7. minutě končí naše přesilovka, opět bez úspěchu. V jejím závěru razítkujeme tyčku. V 9. minutě vystraší Hradišťany překvapivý Jelínkův pokus zpoza kruhů. Domácí se snaží o protiútoky, na jeden jim Kroměříž namaže chybnou rozehrávkou. Ve 12. minutě zaměřují (v další přesilovce) bránu Jarda Jelínek a Petr Vaněk. Do toho divže nepropadne umná teč Murínova! Ve 14. minutě to zleva zkouší Patrik Zavřel, má však smůlu. Z první pálí Milan Merta, a to se rval do kasy i Jarda Jelínek... Naskytnou se dva silné útočné momenty domácích, ale náš gólman Svoboda znovu tým podrží. V 18. minutě zdáli napřahuje Merta a celá svižná akce končí střeleckým návratem Luboše Murína. Na začátku play-off s Boskovicemi se gólem loučil - nyní nás gólem přivítal!

Druhé dějství otevřeme přesilovkou. Krásnou pozici si uhněte Vojta Kudlička, ale střela už mu nesedne. Ve 24. minutě "protancuje" (puk pevně v moci, přehled a vtip pod helmou) z levého rohu podél brankoviště Filip Laciga. Zkoprnělý brankář tahá nechtěný puk z klece... Ve 27. minutě se věnují Hanáci hře dopředu a do brejku prokmitne Hradiště. Jistým zákrokem jej smázne Martin Svoboda. Ve 29. minutě povodí domácí beky obránce Kája Holík a z rozhozené defenzivy těží Kuba Apolenář. Bohužel nezavede gólovou sondu mezi betony. V polovině zápasu ufrnkne do sóla Milan Merta a třetí brankou Hanáků dotáhne prácičku k dokonalosti. Hanáci občas i chybují, ale ještě zatáhnou za druhou (záchrannou) brzdu. Hrají s naprostým přehledem. Odoláváme ve dvou oslabeních. Ve druhém z nich hrozí brejkově David Hubík a Luboš Murín. Ve 37. minutě projede dvěma pásmy a rázně napřahuje Jiří Osina. Ve 38. minutě má Osina tutovku a vzápětí šanci téže jakosti přichystá Luboši Murínovi. Odjezdíme to do poslední vteřiny, ve které na 4:0 převrátí skóre nemilosrdný Petr Vaněk!

Do 3. třetiny vstoupí Hanáci vlažněji a domácí mohou dát čestný gól hned ve 41. minutě. Poté naopak nesedne pokus Patriku Zavřelovi. Následuje likvidační (a nepotrestaný!) faul na Kubu Apolenáře. Ve 44. minutě si narazí Patrik Zavřel, ujede, vystřelí, a nedá. Vzápětí má pátou trefu na čepeli Karel Holík. Hra se otevírá a prýští teď nahoru a dolů. V 53. minutě se prosadí domácí borci alespoň z trestného střílení. Hra znervózněla, sudí je nepřesný jak okousané pravítko ze školních lavic. Karlu Holíkovi není znovu přána zasloužená branka, útočníci Hradiště se podivují ofenzivním chutím sedmnáctiletého kluka. No a to už David Hubík povyšuje Kubu Apolenáře na muže závěrečných minut... V 55. minutě Kuba pečetí na 5:1. Chtěl více..., stihne se pak prodrat ještě do jedné ošidné a žhavé pozice!