Duel plný emocí přiblížil juniorce finálovou skupinu ligy

Duel plný emocí přiblížil juniorce finálovou skupinu ligygalerie

Odvetná kola Ligy juniorů zahájila Kroměříž v neděli doma s Technikou Brno. Záhy se ujala vedení, ale pro hosty to byl impuls, aby šlápli na pedál. Vytvoří si několik ošemetných situací. Hanáci jsou brzy opět aktivnější, ale dotírá i Technika. Hraje se "bleskový" hokej, s častými ztrátami puku ve středním pásmu. V 18. minutě pronikne soupeř do našeho pásma třemi útočníky a táhlou střelou s přehledem vyrovná.

Brněnským vyjde úvod 2. třetiny a dostanou se do vedení 1:2. Hanáci tím více chtějí a ve 26. minutě dotlačí puk za brankáře. Úzkostlivý sudí branku neuzná. Sevřeme pak soka zámkem, jako v přesilovce. Tento tlak ukončí dvě souběžné šarvátky. Nervy tečou jako Starobrno. V polovině duelu potrestá Technika naši chybu v rozehrávce a vede už 1:3. Vzápětí spáchá nebezpečný faul u zadního mantinelu, ale náš borec se naštěstí hned oklepe. Přesilovku 5 na 3 proměníme už za 8 vteřin! Hanákům kyne další dvojnásobná přesilovka, hra je plná soubojů, i nečistých. Ve 34. minutě zatáhnou Hanáci puk zleva a načasovaná přihrávka je zametena za nezvratným vyrovnáním. 3:3! V závěru nás vyzkouší těžká brněnská přesilovka...

S úderem 3. pasáže otáčíme zápas! Bereme si k tomu jen 62 vteřin! Ve 45. minutě však využijí hosté početní výhodu. Gólman Tom Fajgl kotouč pouze vyrazil a soupeř ho "tam" následně "donesl skoro v zubech". 4:4! Nasazení je u obou celků stále úporné. Od 53. minuty chceme rozhodnout v přesilovce, ale to se nepodaří. A zase vidíme "pády čelem k ledu", množí se tresty. V čase 54:56 zužitkují Hanáci výhodu 5 na 3, po mistrovsky provedené individuální akci. Závěr patří ofenzivě hostů. Odvolají gólmana, hrají power-play už v 57. minutě. Vymstí se jim to v čase 58:00, kdy vymeteme prázdnou klec šestou trefou. Výhra v takto vyhecované bitvě je zatím nejcennější výhrou v sezoně!