Drama hned na úvod Krajské ligy! Uničov v Kroměříži vítězí v prodloužení

Drama hned na úvod Krajské ligy! Uničov v Kroměříži vítězí v prodlouženígalerie

V sobotu začala 1. kolem Krajská liga mužů a hokejisté Kroměříže přivítali rivala minulých sezon, silný Uničov. V loňském ročníku ho Hanáci neporazili. Stejně jako v únoru padli teď v prodloužení. Konkrétně 5:6. Ačkoli Hanáci dobrou a efektivní hrou vedli v zápase 2:0 a 4:2, podařil se hostujícím Orlům obrat až na 4:5. Byli jsme tak posléze "rádi" i za prodloužení, zachránili jsme ho v předposlední minutě. V něm se už od naší party štěstí odvrací a Uničov odváží "bod k dobru". Utkání ovlivnila vyloučení, řada šarvátek. "Prostě jako s Uničovem..." Ve 2. kole soutěže míří HK Kroměříž v neděli 29. 9. do Brumova-Bylnice. V sobotu 5. 10. pak od 17:00 hostí Blansko.

Domácí se do Orlů pustili "podle vůle fanoušků" a v 1. třetině si vybudovali dvoubrankový náskok. Střelecky se prosadili Luboš Murín a Martin Gazda. Hanáci jsou herně lepší, Uničov se soustředí na nebezpečné protiútoky. Výborně nám chytá Martin Svoboda. Jeden jeho zákrok byl dokonce "až zázračný".

Ve 2. třetině se do nás hosté opřou, náskok je vymazán a do kabin se jde posléze za stavu 4:4. Zaspali jsme úvod, Uničov srovnal na 2:2. Přesnou ránu k tyči ale vymrští hokejka Osinova a povzbuzení Hanáci se na ose Petr Vaněk - Milan Merta - Jaroslav Jelínek dostanou opět do dvougólového "trháku". Bohužel následují naše zbytečná vyloučení. Orli zatnou trestající drápy a dvěma trefami vyrovnají!

Třetí část přinese po gólu na obou stranách. Uničov poprvé v zápase o gól vede, 4:5. Utkání se vyhrocuje, provázejí ho i šarvátky. Vyrovnáme jen 86 vteřin před sirénou. Nejdůležitější střelou "zasvítí" Lukáš Světlík.

Prodloužení rozhodnou hosté. Jsme vyloučeni a Uničov skóruje v 63. minutě při hře 4 na 3. Brance však předcházel ofsajd. Protesty Hanáků jsou marné...