Dorostenci proti Polsku v zápase dvou polovin...

Dorostenci proti Polsku v zápase dvou polovin...galerie

Dorostenci hostili národní tým Polska, ligově, v soutěži o postup do extraligy. Očekávali výtečného protivníka... Ten vede už od 5. minuty. Naši se nicméně cpou kupředu. Důrazem před kasou mohou vyrovnat hned za 10 či 15 vteřin! Máme střely spíše zdálky, ale stavíme se favoritovi s pulzující bojovností, ve svěžím pohybu. Polsko je lepší, zvláště ve své přesilovce. Ta ale končí a my dokonale vedenou protiakcí ve 13. minutě vyrovnáme! V 16. minutě se po přihrávce na šíř, po dvou lišáckých kličkách uvolníme, jenže skóre odolá, gólovku bratři Slované zneškodní. V závěru 1. části nepomůže ke druhému gólu ani naše přesilovka. Polák nám po ní ujede a v posledních vteřinách před sirénou zacílí gól druhý.

Druhá třetina nabídne úpornou bitvu, o každé dva metry ledu. Hanáci chtějí vyrovnat a Polsko by novou brankou rádo utužilo náskok. Poláci mají mírnou převahu, ovšem v polovině duelu ukážeme jedno přímočaré, útočné oslabení. Poté rýsujeme skvělý kontr ve dvou lidech, v plném trysku, s minimem prostoru, a ten končí vyrovnáním! Bohužel soupeř už do minuty odskočí na 2:3. Je to těžké... Ve 36. minutě dokonají Poláci rozsáhlý závar, získají teď náskok dvougólový. V závěru 2. části soka sice na minutu zatlačíme, ten ale ujíždí a zařídí stav "zčásti nezasloužený", 2:5!

Ve 3. dějství už nás polská orlice přehrává a dvěma góly v 8 minutách ustálí Hanáky v útlumu. V přesilovce nás Poláci ostřelují. "Hokejově" dominují. Kroměříž sice útoky podniká, ale polské jsou o stupeň nebezpečnější. Reprezentace vítězí nad domácím klubem 2:7. Hanáci měli proti favoritovi početní handicap, ten je po vyrovnání na 2:2 "utahal". Z utkání mám kladné dojmy, Polsko mělo velkou sílu a Hanáci se dlouho překonávali. Dobře se na hokej dívalo!