Dorostenci dorazili Hodonín v hektickém závěru

Dorostenci dorazili Hodonín v hektickém závěrugalerie

Dorost náročný víkend završil domácím duelem s Hodonínem. V 1. třetině tvořil, zatímco hosté spoléhali na brejky. Z jednoho takového se prosadí a vedou. Naši odpoví dvěma trefami. Daří se nám kombinačně, ale v koncovce jsme zbrklí nebo provázeni smůlou. Dvakrát nevyprášíme prázdnou branku, jedenkrát značkujeme tyčku.

Ve 2. části vidí diváci hokej neurovnaný, s chybami a nepřesnostmi, jichž se daný soupeř snaží využít. Šance si vypracujeme, ale vázne hokejové myšlení, jednoduchost - akce si už v zárodku dost komplikujeme. Třeba v přesilovce jen minimálně využíváme (vracíme zpět na...) beky. Přes různé "mouchy" vsítí právě Hanáci ve 32. minutě důležitou třetí trefu. Ke konci 2. dějství, když visí ve vzduchu gól na 4:1, tak naopak necháme hosty ujet, aby upravili na těsných 3:2. Ještě čeká těžká práce... Poslední minuty prostřední části odjezdí celky nahoru a dolů, ale se skóre už nezatřesou.

Do 3. třetiny vyrukuje soupeř s náporem. Tlačí nás delší čas, bráníme se ale dobře. Opět tým drží pozorný Michal Tuček v bráně. Dopředu upláchne Mirek Holinka a vybojuje alespoň útočné buly. Hned po něm zakvedlají Hanáci holemi jako finalisté MasterChefu a upečou čtvrtý chod nedělního menu. Náskok 4:2 je krapet lepší! Sudí jako umanutý vylučuje jen domácí. Hodonín tak už 6 minut před koncem odvolá gólmana a doráží na nás v šesti proti čtyřem. Nepoměr na ledě mu připomeneme pátým gólem, do osiřelé svatyně. A je tu nový trest pro Kroměříž, a dlouhé power-play 6 na 3! Ani teď z toho hostům branka nekápne! Dřeme v defenzivě jako dlouho ne. V závěru "nakrmíme" prázdný kotec Hodonína ještě jednou, v power-play 6 na 4. Vítězíme 6:2 a kroměřížský stadion neviděl podobný závěr mistrovského utkání několik let.