Dorost i se štěstím otočil duel se Znojmem

Dorost i se štěstím otočil duel se Znojmemgalerie

Finálová skupina Ligy dorostu přivedla do Kroměříže znovu znojemské Orly. Hanáci měli lepší vstup do zápasu, ale z útočného úvodu gól nevytěží. Od 5. minuty Znojmo na moment převezme iniciativu, ale poté už hraje jen na protiútoky. Hanáci se však po celé dějství nemohou gólově prosadit, chybí přesnost střelby. Nevyužijeme ani dva závary. Hosté výborně, obětavě brání.

Do 2. třetiny má skvělý nástup Kroměříž. Přehrává Orly nasazením a tlakem na bránu. Zaslouženě vsítí úvodní trefu zápasu. Ve 26. minutě, z předbrankového prostoru. Znojmo zákonitě přidá, pomůže mu i přesilovka. Vyrovná ale až ve 31. minutě. Hanáky to vyburcuje, opět jsou aktivnějším celkem. Z územní převahy vzejdou dvě obrovské šance. Jeden puk neprostrčíme do poodkryté klece, později si to dáme a střílíme dva metry před gólmanem. Ve 38. minutě se vyznamená brankář Němec, když s přehledem přečte znojemské sólo.

Trpkým vkročením přivítá naše kluky 3. třetina... Jejich možnosti se neujmou a Znojemští jsou nemilosrdní. Orli přetaví zprvu nenápadnou akci v gólovou kořist. Vedou 1:2. Hanáci se nedají a mohou vyrovnat už z následné kombinace. Zadaří se až ve 49. minutě, a je to důležitá branka! V příštím čase usilují o rozhodnutí obě družstva. Nebezpečnější se mi jeví útoky Orlů. V čase 57:18 však zavedou do klece vítězný gól Hanáci. Udrželi se před brankou a přesnou střelou získají vedení 3:2. V poslední minutě ho navíc pečetí!