Dorost s Hradištěm prováhal druhou třetinu

Dorost s Hradištěm prováhal druhou třetinugalerie

Výborný soupeř přijel v neděli našemu dorostu. Uherské Hradiště s několika čahouny, hlavně ale s kumštem, nasazením a perfektním pohybem. Přesto – ledva zápas začal – vedou Hanáci. Překvapivá střela "Harryho" Haráska zaplula na gólové vlně. Bohužel vedeme jen zlomek nekonečného času. Hradiště se procpe do pásma dvěma borci a dorážka toho druhého značí vyrovnání. Hanáci jsou stále při chuti, testují obranu, střílejí, mají i závary. Postupně nás ovšem Slovácko víc a více přehrává, nedá se odstavit od puku. V 11. minutě otáčí na 1:2. Svírá nás i od 14. minuty zásluhou přesilovky. Beztak je vyvíjený tlak trvalý. I když pokorně, trvale bojujeme, vytvářejí si hosté šanci první a třetí a další a neposlední. Jsou důraznější, jezdí jako expres, jsou lepší. Bohužel se kocháme hrou soupeře.

Do 2. třetiny vstoupí Hradiště už třetí trefou. Ale uspokojí se? Hohoho – chce dát ještě jednoho... Hrajeme přesilovku, ve které ve 24. minutě po ztrátě puku na útočné modré inkasujeme. Ztrácíme nevlídných 1:4. Tutéž přesilovku přesto dokážeme proměnit a za stavu 2:4 ještě "nevěšíme helmu na hřebík". Budeme naopak lepší dlouhý běh minut. Alespoň máme více šancí, zejména "fortelných". Suneme je z vymazlených, přitom přímočarých brejků, na dva tři doteky. Měli jsme dát minimálně dva, rozhodně dva góly! A hosté trestají z nenápadné akce a od 34. minuty vedou 2:5... To je prostě "bible hokeje" – ale stále se chceme rouhat... V umírajícím čase 2. třetiny zapouzdří Hradiště shluk nohou, shluk hokejek a ze skrumáže 10 vteřin před sirénou trefí branku šestou, se skóre 2:6 smutnou jako černé nebe v černých kalužích.

Úvod 3. pasáže přispěje výsledku dvěma trefami Hradiště. Na 2:8 zvyšuje jeho hráč volný jako šlechtic na vyjížďce. Z pravého kruhu sune to, čemu nelze už zabránit. Není co řešit, zápas spěje k neodvratnému konci. Hradiště si to hlídá, a i tak je o chlup lepší – tenhle tým může prohnat i silácké Vítkovice, lídra z Poruby... Hanáci navzdory všemu chtějí dát branku či dvě, ženou výkon i bez bodové šance do čestné komnaty morálky a hokejové poctivosti. Těchto slov důkazem je vsazená trefa jen vteřinu před definitivních koncem. Propasírovali jsme se beznadějí poslední třetiny a závěrečné slovo patřilo nám. Čili resumé 3:8... Příště to může být jiné utkání, musíme a budeme makat zápas od zápasu.

V utkání nastoupili 4 starší žáci. Kryštof Pejcha měl v dresu dorostu premiéru a odchytal se vší pečlivostí 27 minut. Veliká poklona náleží jeho předchůdci Michalu Tučkovi, který hájil svatyni celých 33 minut, ovšem se zraněním, které ho omezovalo v pohybu a nádavkem nabídlo sevřené zuby vůči neodbytné bolesti.