Dorost potěšil proti Valcířům výsledkem a druhou třetinou

Dorost potěšil proti Valcířům výsledkem a druhou třetinougalerie

Dorostenci v pravé nedělní poledne naběhli doma na Frýdek-Místek. Možná je troufalé říct "naběhli", protože hokej se hrál vyrovnaný, průměrný. Hanákům schází bytelné nasazení a inkasují tyčku a břevno. Poté ale v polovině dějství otevře skóre Matyáš Horský. V příštím čase 1. třetiny propůjčíme větší prostor hostům, kteří se nezdráhají s útoky. Špatně jsou však na tom s důrazem a dotažením akcí, jejich ofenziva je planá, pouze dekorativní.

Druhá třetina náleží Hanákům. Dokážou Místek zatlačit a "masírovat" kvalitními kombinacemi. Zalíbí se nám v útočném pásmu, a když nám to "uklouzne", hbitě se tam navracíme. Soupeři jsme v této fázi trvalým nebezpečím. Ve 33. minutě zvedneme stav na 2:0, když to tam procpeme důrazem, ze druhé či kolikáté dorážky. Místek se dostává jen k brejkům. Ve 38. minutě získáme pásmo, nastolíme dvě okamžité přihrávky, takže vsítit branku bude jednoduché, samozřejmé... Proto je jen škoda, že si závěr nepohlídáme a na 3:1 sníží protivník jenom pár vteřin před sirénou! Mohli jsme mít více klidu do 3. třetiny...

Třetí dějství nabírá tempo jen zvolna, než udeří k naší libosti. Z poněkud nenápadné akce jdou ve 46. minutě Hanáci do trháku 4:1. Sveřepí Valcíři nicméně odpoví neprodleně a "bezelstným" náhozem od modré korigují na 4:2. Vzápětí se družstva zaklesnou, střídají se v aktivitě, obě strany baží po brance. Nebezpečněji jako by vypadaly ataky hostů, Místku, co zjevně chytil druhý dech. Hanáci si uvědomují význam aktuálních minut, takže se sami vrhnou za gólem, už pátým. Sázíme ho do čeřenu po možná nejrychlejším brejku utkání. Kouzelná, moderní akce! Nad mankem 5:2 Frýdek-Místek nejásá, ovšem ani nerezignuje. Závěr pojmou hosté s odvahou, ukážou hodně z toho, co měli hrát, čím mohli Hanáky zaskočit. Dvě minuty před koncem zaslouženě upraví na 5:3. Měli tak hrát celý duel, nyní už nemají čas na nic. Hanáci byli v zápase lepší, ale měli by udržet iniciativu, souhru a nasazení mnohem déle. Na špičku finálové skupiny by asi dnešní výkon nestačil.