Dorost napodobil juniory. Zvládl přetahovanou s Prostějovem

Dorost napodobil juniory. Zvládl přetahovanou s Prostějovemgalerie

V sobotu přijel pro změnu Prostějov do Kroměříže. Utkali se dorostenci. Zkraje bylo vidět pár nepřesností, aktivita si však našla hole domácích. Kroměříž pošle už ve 4. minutě do vedení mladý internacionál Vuk Savič. Využije jedné minely soupeře. Obraz hry je místy rozháraný, Hanáci se nemohou trvaleji usadit v pásmu. Ve 12. minutě spálí Prostějov jedinečný gólový moment. Hanáky to nabudí a hrozí brankou hned dvakrát. V 15. minutě trefujeme tyčku. Prostějov odvětí dvojnásobnou tyčkou po několika vteřinách.

Do 2. části vstoupíme špatně a inkasujeme. Ani toto vyrovnání nezvýší tempo hry domácích. Projev je vlažný, bez důrazu. Probuzení přijde ve 26. minutě, kdy přes dvě pásma pádí Michal Tomek. Akci také ukázkově zakončí. Soupeř začíná tvořit hru (naši se uchylují k brejkům), ale nadlouho to nevydrží. Ve druhé fázi druhé třetiny už náleží iniciativa našim. Špatná je finální fáze, velkých šancí moc není.

Úvod 3. části kopíruje druhou a Prostějov vyrovná na 2:2. Nacházíme v pravý čas svou odvahu, jdeme za rozhodnutím. Ve 44. minutě projede elegantně pásmem Mirek Holinka a zařídí nám třetí trefu. Vzápětí prováháme situaci před zívající klecí. Jsme už teď lepším týmem. Ještě sice dostaneme gól v 52. minutě, ještě to skóre 3:3 svítí jako varování... Ale bez přemítání jdeme rovnou na věc, zhurta do toho. Okamžitě až do základů vyvrátíme obranu Prostějova a tutovou šanci dokončí Matyáš Horský. Konečný výsledek bude 5:3, protože soupeřův brankář neudrží kotouč a po naší kombinaci dává do prázdné srbská posila Vuk Savič.