Dorost Hradiště byl suverénem i v Kroměříži

Dorost Hradiště byl suverénem i v Kroměřížigalerie

Dorostenci v důležité bitvě hostili Uherské Hradiště. Soupeř měl kluky větší, urostlejší, ale to mělo být výzvou, ne obhajobou... Hradiště je odpočátku hokejovější, důraznější. Právě důrazem a dokončením útočného manévru jde v čase 7:45 do vedení. Hosté nás zasypou střelami a v 11. minutě při druhé brance jim vyklidíme pole kolem brankoviště. Za stavu 0:3 střídají Hanáci ve 14. minutě gólmany. V závěru 1. třetiny hrajeme velmi slušně přesilovku a po jejím skončení rozvlníme po křížné střele síťku i my... 1:3!

Do 2. části vstoupí s početní výhodou hosté. Ubráníme se statečně. Hanáci pozvednou své nasazení, několikrát soka ohrožují, branku ale nevsítí. Ve 28. minutě nás dlouhými přihrávkami přehraje Hradiště v přesilovce, uteče na 1:4. A má opět skoro trvalou převahu, naše tempo a sebevědomí znovu upadá. Ve 34. minutě ukazuje tabule stav 1:5. Ve 38. minutě spálí v brejku tutovku bleskurychlý Vilda Jakeš.

V úvodu 3. pasáže se naši brání, v útoku nic nevymyslí. Od 44. minuty prohráváme 1:6. Do minuty ale snižujeme. Pokračuje hra na naši branku, gólman Růžička si zachytá dost a dost. Proti robustním hostům zůstanou někteří Hanáci ustrašení, volí třeba zpětné kličky, uhnou ze souboje. V 57. minutě upraví Hradiště na 2:7. Věřme, že v neděli podáme jiný výkon! Doma s Černými Vlky.