Dietní začátek a gurmánský finiš. Juniorka ještě zmáčkla Opavu

Dietní začátek a gurmánský finiš. Juniorka ještě zmáčkla Opavugalerie

V rámci finálové skupiny Ligy juniorů našla cestu do Kroměříže kvalitou naditá Opava. Brzy se prosmýkla do vedení, ale to právě motivuje Hanáky. K opakovaným útokům. Opava má ale bytelný fortel a rozvíjí kontry, často nebezpečné. Hokej má švih a spád, obě družstva provází velmi dobrý pohyb. Bohužel se v čase 14:01 prosadí přímočaří hosté podruhé. A sice doráženým důrazem před naším brankovištěm. Ještě v závěru 1. části pozorně odmakáme oslabení. Ztrácíme 0:2.

Do 2. třetiny vyrazí lépe Opava. Hostující hráč sebou mrskne podél zadní konstrukce brány a zasouvá puk mimo brankářovu výstroj. Hanáci sešlápnou pedál a přidají v útočných nápadech a akcích. Ve 27. minutě uvolní Míša Dluhoš Kubu Apolenáře, avšak gólový skutek zůstává nevysloven. Ale troufáme si... Do toho, borci, do nich, propotíme slezské dresy! Bohužel, reakce hostů tohoto kalibru bývají někdy rychlé jako sama myšlenka, jako pokyn k odvetě. Opava bleskurychle navyšuje stav utkání na 0:4! Ve 34. minutě doplní Slezan mrzuté skóre pátou trefou a my prohodíme brankáře. A trenér Marek Rožnovják, jemuž se to a to, a mnohem víc na zápase nelíbí, začíná míchat a prohmatávat, koumat se sestavou. A jen předešlu, vzpruha se dostaví a Opava, jak jsme chtěli, zapotí... Třicet nebo čtyřicet vteřin po kruté páté brance dají hlavy dohromady Dluhoš s Apolenářem. Míša Dluhoš si s Kubou narazí a bez okolků překoná gólmana. Ten byl poněkud mimo, když se míhal "Apik" za bránou a "Míčes" mírně zleva před brankovištěm. Prohráváme už méně, 1:5. Pokusem z mezikruží se pak ještě zastřeluje k příštímu menu obránce Michal Tkadlec, muž (junior) "všech tří pásem".

Třetí třetina bude gólově "macatá" a Hanáci potěší, jsou báječní. Týmy do třetiny vstoupí brankou, takže ztrácíme 2:6. Zaplane však družina Hanáků útočnou jiskrou a zapuzením rezignace. Ještě v půlce závěrečné pasáže dohmátne Opava na sedmou radost, a tedy "blažený" náskok 2:7... Ale co to?! Ke zbytku zápasu dosaďte jedinou partu, tu naši! Na gól favorita odpoví třetí trefou Míša Tkadlec a navrch osmahne Opavě i čtvrté nechtěné sousto. Vichřice má číslo jednadvacet. Bohužel, dopoledne už má na kahánku a pomyslné vyrovnání visí vysoko, vysoko. Nadto nás mírně brzdí v závěru dvě oslabení. Stále je však cítit morálka družstva, když ho Marek Rožnovják vybídne k power-play a když naši junioři rozzáří poslední minutu ještě pátou korekcí. Třetím gólem za sebou. Aby i Opava pocítila, s kým měla tu čest. A že HK Kroměříž jede až do konce, sladkého či trpkého.