Čtvrťáci ubojovali cennou výhru nad Val-Mezem

Čtvrťáci ubojovali cennou výhru nad Val-Mezemgalerie

Čtvrté třídy si na profesionální kluziště pozvaly meziříčské Bobry a zaskočily je hned v 1. minutě. Sršni bodli nemilosrdným žihadlem, vedení 1:0 bylo okamžité. Následně se budeme bránit, ale asi tak, že dokonale. Domácím vystačí jen dva útoky, aby ve 4. minutě navýšili stav na 2:0. Trošku to naše chlapce (a slečnu - bojovnici) ukolébá, proto už v 6. minutě hosté sníží. Příští dění na ledě nám připraví na obou stranách po jednom trestném střílení. Jako první svou penaltu nepromění Bobři a vzápětí střelecký stín zahalí naše barvy. Odpočítává se pak minuta desátá a Sršni se nevyhnou vyrovnání. Nepokryjeme průrazný brejk dvou hostujících borců. Sršni se vracejí do lůna obrany zdlouhavě a nahodile, takže 12. minuta s sebou vnese vedení Valašského Meziříčí. Hráči se laskavě odrazil na hokejku kotouč od bruslí - a poděkoval bez váhání, gólem na 2:3!

Druhá třetina si do análů zaznačila velkolepý obrat domácí Kroměříže. Naši hokejisté ještě jednou inkasují a stav 2:4 nese menší varování. Hodíme si je na tu správnou čepel hokejky a hbitě snížíme třetím přesným úderem. Vrháme se do hry v pásmu a Valaši supí potřebnou obranou. Nevyhnou se dvěma trestným střílením, která zazlátla časomírou 26:02 a 28:02. Vysoké i burácivé hlasy věrných tribun sjednotilo k řádné vřavě, že byly oba nájezdy dokonale proměněny. Vedení 5:4 chutná sladce, ale vyhráno ještě není...

Třetí třetina se stane vyvrcholením souboje, neboť domácí parta míní, a bude hrát zodpovědně. Dosáhne na vítězný cíl. Polepší si ještě šestou brankou. Následně svou aktivitou a novou a další energií nedopřeje Bobrům oddechu. Hostům docházejí síly, snaží se, dřou i tam, kde chybí krok a skluz, kde se minou soubojem. Hosté se pochlapí, protože se nutí zápas srovnat i tehdy, kdy už tušíme, že si to naši uhrají. Bobři jdou i v poslední minutě vstříc korekci na 6:5. Radost našich borců však zůstane nezkalená. Tuhle výhru jsme si z ledu "vydupali". Spokojenost hráčů doplnila radost rodičů.