Céčko bušilo do zbroje Válečníků, ale nerozbilo voje Warriors

Céčko bušilo do zbroje Válečníků, ale nerozbilo voje Warriorsgalerie

Do Kroměříže spěchal další vyspělý celek, mladší žáci brněnských Warriors... Naše žákovské "céčko" však čelí favoritovi s nasazením a nepůjčuje grátis dva tři metry ledu. Soupeř si je vědom svých bytelných proporcí, vyniká dravostí i přehledem, účelnou agresivitou. Projeví se to ve skóre. Manko 0:2 ovšem naši ztenčí uhrančivým golfákem...

Druhé dějství se odráží ve vyleštěné vitríně naší zesílené snahy. Nešťastně inkasujeme už po 30 vteřinách, ale korekce na 2:3 nás posouvá zpět do hry. Budeme při chuti a Warriors se potí na těle i na duši. Na šest sedm osm minut sice vyženou k vrcholkům svou iniciativu, útočné akce, jenže fanoušci věří a vědí, že "sklizeň" ještě nenastala. Rekovný brankář Skácel napruží výkonem kamarády, a ti se zvedají každou desítkou příchozích vteřin. Neprosadíme se ze dvou krásných brejků a s poctivou obranou víme, jak odrazit "Válečníky" ze svých hradeb. Třetí část slibuje leccos a je znát, že Hanáci neuhnou.

Úvod 3. třetiny dostál přáním rodičů a hráčů, kroměřížské jízdě se podaří vyrovnat. Pro Brněnské je to ovšem "provokace", takže se zakousnou a nejdou strhnout. Buší, tlačí, prudí a v půli 3. části to po dvou dorážkách dostanou tam, kde jsme nežádali. Warriors vedou 3:4. Hanáci se semknou a činí maximum pro odříznutí spravedlivého bodu. Odjezdí každé střídání, poslední minuty je doslova pohltí. Minutu hrají power-play, ale po zmarněných snahách podlehnou. Před báječným Davidem Skácelem hrál ale celek, co dá letos do klubové pokladničky ještě bodů přehršel! Osobně se těším.