Bojovným výkonem přehráli mladší dorostenci Uherský Ostroh

Bojovným výkonem přehráli mladší dorostenci Uherský Ostrohgalerie

Hokejový kemp Uherského Ostrohu skončil v Kroměříži přípravným zápasem dorosteneckých celků. Domácí Hanáci se "obuli" do utkání a zásluhou své aktivity a kombinační převahy otevřeli skóre už ve 4. minutě. Nastavené tempo nám svědčí, takže Ostroh neví, kde mu hlava trčí... V 6. minutě vedou Hanáci slibných 2:0. To když se po mistrné individuální jízdě prosadil Tomáš Mojžíšek. Ve druhé fázi 1. třetiny hosté obraz hry téměř srovnají. Hlavně díky napadání a zdravé agresivitě. Kvalita se ovšem záhy sune na čepele našich holí, ale několik šancí pohříchu zahodíme. Zejména ta ve 14. minutě po úpravě stavu hurónsky volala, vždyť celých 30 vteřin trvá noblesní a pro hosty svíravá kombinace HK Kroměříž! V závěru úvodní části promarníme i přesilovku.

Druhá třetina začínala podle našich smělých přání. Brzy dáme dva góly a vedeme 4:0. Před čtvrtou trefou naši hosty přímo rozeberou a šoupnou kotouč do odkryté klece. Ostroh však nic nevypouští a v okamžení sníží na 1:4. Brankové možnosti si poté vypracují oba soupeři, jenže to se Hanáci spíš jen nadechují k ofenzivě. Ve 35. minutě si vynutí trestné střílení, ale to k navýšení náskoku nepovede. Uběhne jen chvilka a Kroměřížští se dočkají! Rozsvítí gólový signál popáté. Této brance předchází obětavá hra dvou kluků na modré čáře a akce je podtržena dorážkou od levé tyčky. Poslední slovo 2. třetiny si bere ale Ostroh. Korekci na 2:5 "vysmahne" po milimetrové ráně, které vypomůže levá tyč.

Třetí třetinu otevře další naše gólová radost... Hanákům je nabízena výhoda před domnělým vyloučením hostů a naši v šesti chlapících zametou puk do čeřenu již pošesté. Následně se vývoj hry spravedlivě dělí mezi oba týmy a je zřejmé, že se zápas "dohrává". Výsledek 6:2 pro mladší dorost Kroměříže bude konečný.