Blanenský dynamit odpálil sérii pěti výher Kroměříže

Blanenský dynamit odpálil sérii pěti výher Kroměřížegalerie

V předposledním kole Krajské ligy mužů prohráli hokejoví Hanáci 4:2 v Blansku. Měli již jistou účast v play-off, kdežto domácí Dynamiters dosud ne. Podle toho vypadala 1. třetina... Podprůměrný hokej a naše ztráta 1:0... Do 2. části se vpravíme mnohem lépe, skóre otočíme, leč po 33. minutě pustíme Blansko zpět do hry. Vyrovnáno, 2:2. V závěrečném dějství rozhodne proměňování šancí. My je spalujeme, Blansko dále "pročesává k obrazu play-off" naše brankoviště. Dnes to prostě urvalo, žádné "sady, kufry šancí" nemělo.

Hanáci vstoupí do play-off definitivně pátí. Narazí na nezvratně čtvrté Boskovice. Sérii předchází ještě 26. kolo základní části soutěže. V sobotu 23. 2. hostí HK Kroměříž od 17:00 HC "Orli" Uničov.

První útok v Blansku sice podnikli Hanáci, ale domácí hned ujedou do kontru a důrazem skórují ve 27. vteřině! Nadále je Blansko aktivnější - pouze na sklonku 2. minuty najde brejkový pas kapitána Murína, a ten narve pukem tyčku. Naši souhru drobí nepřesnosti, pohyb hokejových veteránů. Útoky Blanenských jsou zrádnější, naše obrana hledá přehled a systém. Je, pravda, opět v dietním počtu pěti beků (dohrají tři, vinou zranění a trestu 2+10)... V 8. minutě domácí "dynamit" blokuje střelu Kuby Apolenáře. Od 9. minuty máme přesilovku. Největší možnost si na modré čáře vytvoří Jirka Jergl. Po přesilovce testuje gólmana v modrém od modré čáry "Majkl" Tkadlec. Ve 13. minutě promrhá tutovku borec Dynamiters, před naší kasou zcela nepokrytý. Od 15. minuty hraje Kroměříž nevábně novou přesilovku. Šanci má jenom bek Roman Šťastný, znovu "zezadu". A je tu v krátkém sledu třetí početní výhoda. A další trápení. Alespoň z řady úhlů, s typickou razancí pálí Jirka Jergl...

Do 2. části vpadnou lépe Kroměřížští, ovšem Martin Gazda bránu přestřelí. Vracíme se poté zpátky do útoku, vyrovnání zařídí ve 22. minutě palebná síla Jerglova. Asistence náležela Filipu Lacigovi. Ve 25. minutě vykryje brankář Dynamiters Zavřelovu kličku v brankovišti, po krásném, jinak perfektním sólu. Ve 27. minutě se musela líbit kombinace Zavřel - Gazda - Světlík. Vzápětí napere v uvolněném prostoru Peťa Vaněk kotouč už zpoza kruhů. V polovině duelu kyne Hanákům přesilovka. Skvělou akci nepřetaví ve vedoucí gól Paťa Zavřel, netrefí z těžké pozice poloprázdnou svatyni. Lví byl už podíl Lukáše Světlíka, jeho průnik... Od 31. minuty přesto vedeme 1:2, v nepřehledné skrumáži uchopil gólové žezlo navrátilec posledních víkendů Vaněk. Ve 34. minutě ale udeří Blansko. Z ojedinělé souhry poblíž naší branky vyrovná na 2:2. Následuje přesilovka hostů, která však utrpí mylnými rozehrávkami. Na jejím konci zkouší střelecké štěstí od kruhů Milan Merta.

V úvodu 3. části myslí oba celky na útok. Nejprve přestřelíme soupeřovu klec, poté ji mine i Luboš Murín. Šanci a pak ještě závar prováhají Dynamiters. Nicméně ve 44. minutě přece jen otáčejí na 3:2. Vzápětí může z otočky před brankovištěm srovnat Murín. Nestane se. Na sklonku 47. minuty nevyjde ještě "Murdovi" v oslabení pokus o blafák. V závěru početní výhody přestřelí naši branku domácí hráč, naprosto osamocený. V 52. minutě míjí "kýžený terč" mířidla Vaňkova, později neuspěje dorážka Milana Merty. Za 55 vteřin tasí technický bekhend střílející Filip Laciga. Hanáci pak promarní další z přesilovek, a Blansko bude nemilosrdné! V 56. minutě zvyšuje na 4:2. Šanci na vyrovnání nám v závěru berou inkasované tresty.