Benjamínci povýšili... Vyrovnaný duel k výhře podle představ!

Benjamínci povýšili... Vyrovnaný duel k výhře podle představ!galerie

"Déčko" mladších žáků obulo útočné brusle a srostlé se svou hokejkou chtělo usměrnit hosty z Hradiště. Naši borci se navážejí vpřed a problesknou na dostřel jak v jednotlivcích, tak ve troufalých kombinacích. Zaslouženě hmátnou po gólu a stanou ve vedení. Hradiště však nechce zaostávat, nemá cíl než vyhrát a bez okolků vyrovná.

Druhé dějství je spletitou a skvělou řeží, vážnou hokejovou bájí, jež se překlene a vloudí do malebné pohádky. Je to bitva o kotouč, přetahovaná o každou novou akci. Do vedení mohou jít oba celky. Pozor, je to fakt zážitek, takový hokej! Nasazení našich barev, bruslení a vůle, prostě "to omílané srdce", vzbuzuje pýchu a pochvalu. Po 31. minutě přejedeme soupeře v nevýhodě oslabení – pouze ta trefa do čeřenu byla odepřena. Nejlepší momenty si Hanáci schovají na poslední minutu 2. třetiny. A jaké! Rodiče cítí, že máme více sil, že je naše vůle, jiskra podpořena novou, říznou převahou. Doženeme partu bojovníků ke dvěma trefám vypracovaným, chytrým a přesným. Konaly se 55 vteřin a 25 vteřin před sirénou. Závěr Hanáků je vskutku drtivý (stihli mezi góly ještě tutovku), nešli oddělit od puku. Hnali se za svou "prémií" jako velikáni cyklistiky. Hradiště nemělo nárok, ale jistě ještě zabere...

Třetí pasáž mohla být opravdu ošidná... Hanáci brzy inkasují a těsný náskok 3:2 bývá zrádný. Budeme ale o cosi lepší, budeme aktivnější, hrajeme v útočném pásmu. Vždycky vám ale někdo "ve dvou, ve třech" uteče... Jistotou napájený gólman Hůzl tak ve spolupráci s obranou pokryje cca tři zkázonosné brejky. Tři minuty před koncem si pohlídá bleskový přesný pokus k pravé tyčce. Vzápětí však práskne z holí našich a Hanáci se zklidní gólem na 4:2. Geniální kolmice poté v 59. minutě podepře hned další útok a sólem náš hráč vymezí "rozestup třígólový". Ne, kluci mají tolik chuti, že to nemůže být konečná... Odpíchneme se k brance ještě do třetice, takže stále ta 59. minuta zaonačí skóre na 6:2. Nevím, jak borci sami, ale na tribuně jsme cítili euforii. V duelu vyrovnaném, oboustranně bojovném zúročili Hanáci svůj um a svoje přednosti a ukázali, jaká, Jaká může být hokejová tvář téhle party. Všechna čest však náleží i Hradišti. Úrovni zápasu přispělo nemenší měrou a ještě v 58. minutě je hnala vpřed vidina remízy.

Liga mladších žáků D
HK Kroměříž "D" – HC Uherské Hradiště 6:2 (1:1, 2:0, 3:1)

Sestava:
Hůzl – Dědič, M. Kobliha, Chytil, Janošek, Mozga, Švejcar, Pochylý, Žabenský, P. Židlík, Nevřala, Hanák, Pospíšil

Trenéři 4 žákovských týmů:
Jiří Osina, Martin Setinský, Pavel Takáč, Libor Chytil